Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 30d. 10:24

Po sprogimo Gariūnų karjere skraidė degančios skeveldros, apgadinti automobiliai

Sprogimas Gariūnuose
15min skaitytojo nuotr. / Sprogimas Gariūnuose

Antradienį buvo vykdytas eilinis planas „Skydas“, rastą nemažą kiekį šaudmenų išminuotojai išvežė į Gariūnų karjerą ir ten sunaikino. Visgi šįkart atomazga buvo neeilinė – skeveldros nulėkė į automobilių stovėjimo aikštelę ir apgadino mažiausiai 3 automobilius. Įvykio liudininkai pasakoja, kad sprogimas buvo toks stiprus, kad jiems net pakirto kojas.

Su 15min susisiekęs įvykio liudininkas pasakojo, kad išgirdus sprogimą Gariūnų lankytojams net pakirto kojas, dužo langai.

Jis pasidalijo ir nuotraukomis bei vaizdo įrašu su degančia skeveldra stovėjimo aikštelėje.

Gariūnus administruojanti įmonė išplatino pranešimą, kad, jei kas pastebėjo skeveldrų apgadintus automobilius, reiktų nedelsiant kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą.

15min skaitytojo nuotr./Sprogimas Gariūnuose
15min skaitytojo nuotr./Sprogimas Gariūnuose

Vilniaus apskrities policijos duomenimis, apie 17 val. 35 min. Gariūnų karjere, Lietuvos kariuomenės išminuotojams atliekant karo laikų artilerijos sviedinių ir šovinių sunaikinimo darbus, sprogimo metu apgadinti aikštelėje stovintys trys automobiliai. Nuostolis nustatinėjamas.

Buvo naikinami tos pačios dienos rytą netoli oro uosto atkasti šaudmenys.

„Atskrido degančios skeveldros. Šiuo metu niekas nedega“, – tokią informaciją Bendrajam pagalbos centrui perdavė vienas tuo metu Gariūnuose buvęs liudininkas.

Atsakys tyrimas

Dėl įvykio pradėtas tyrimas, jo metu turėtų būti atsakyta, kodėl sprogmens skeveldros pasiekė civilius.

„Buvo vykdyta operacija pagal planą „Skydas“. Mūsų išminuotojai vykdė sprogmenų neutralizaciją. Operacijos vadovas naikinimo vietą nurodė Gariūnų karjerą“, – 15min sakė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono vadas majoras Pavelas Jelkinas.

Majoro teigimu, kol kas anksti sakyti, kas atsitiko, tačiau jis abejoja, ar buvo padaryta klaida.

„Bet kokiu atveju bus vykdomas tyrimas ir bus išsiaiškinta. Tyrimo metu bus išsiaiškinta nuodugniai, kas, kodėl. Bus nustatyta, ar buvo padarytas procedūrinis pažeidimas, ar tai buvo „force majeure“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min