Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 14d. 09:21

Gariūnuose 899 automobilius pardavęs verslininkas „pamiršo“ sumokėti 2,4 mln. eurų mokesčių

Automobilių turgus
Mato Miežonio / 15min nuotr. / Automobilių turgus

Generalinės prokuratūros prokurorai ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai išaiškino Vilniuje gyvenančio verslininko N.S. sukurtą šešėlinį verslą naudotais automobiliais ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui. Įtariama, kad į Lietuvos valstybės biudžetą nebuvo sumokėta daugiau nei 2,4 mln. Eur PVM. Kaltinimai dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine veikla, neteisėta juridinio asmens veikla pareikšti N.S. ir juridiniam asmeniui – Estijoje registruotai įmonei „N“.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis N.S. Estijoje įregistravo kelias įmones, kurios vertėsi prekyba naudotais automobiliais Lietuvoje, tačiau Valstybinei mokesčių inspekcijai pranešti apie Lietuvoje vykdomą veiklą, gautas pajamas ir mokėtinus mokesčius jis „pamiršo“.
Pareigūnai nustatė, kad minėtas asmuo, turėdamas tikslą Europos Sąjungos valstybėse įsigyti naudotas transporto priemones su 0 proc. PVM ir jas nekonkurencingomis sąlygomis, t. y. pigiau nei kiti prekeiviai, parduoti Lietuvoje, siekė išvengti turtinės prievolės – PVM mokėjimo į valstybės biudžetą. Kaltinamasis taip pat vadovavo bendrovėms (juridiniams asmenims), kurios buvo naudojamos neteisėtai veiklai nuslėpti.

Verslininkas kartu su dar keliais draugais įvairiuose Vokietijos, Italijos ir Belgijos naudotų automobilių aukcionuose pirkdavo naudotus geros kokybės automobilius, daugiausia „Volkswagen“ ir „Audi“ markių, ir atgabendavo juos į Lietuvą. Automobilius pardavinėjo fiziniams ir juridiniams asmenims Vilniaus Gariūnų turgavietėje bei kitose Vilniuje esančiose automobilių ekspozicijos aikštelėse. Trijulė per kelerius metus pardavė 899 automobilius už daugiau kaip 14 mln. Eur. Dėl nesumokėto PVM valstybei padaryta didelė žala – daugiau nei 2,4 mln. Eur. Civilinį ieškinį minėtai sumai šioje byloje pareiškė Valstybinė mokesčių inspekcija.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai. Atliekant šį tyrimą buvo apklausta per 150 liudytojų, išsiųsti teisinės pagalbos prašymai į užsienio šalis, gautos specialistų išvados, atlikti kiti procesiniai veiksmai.

Atliekant ikiteisminį tyrimą prokuroro sprendimu buvo išskirti trys tyrimai. Dvi baudžiamosios bylos jau išnagrinėtos teismuose, kaltinamojo N.S. „pagalbininkai“ nubausti baudžiamaisiais įsakymais.

N.S. jau buvo teistas anksčiau PVM grobstymo byloje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min