Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 1d. 15:09

Garsiausiai nuskambėję 2011 metų nusikaltimai

Įvykio vietoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
2011 metais įvykdyti keli nusikaltimai, smarkiai sukrėtę visą šalį.

Šie nusikaltimai pareikalavo didelių juos tiriančių pareigūnų pastangų, jų aprašymai savaitėmis šmėžavo žiniasklaidoje.

Grasinimas susprogdinti banką „Swedbank“

Birželio 29 d. elektroniniu paštu keli Lietuvos bankai ir viena bendrovė gavo grasinančio turinio laiškus. Juose buvo rašoma, kad prieš Vilniuje esančio „Swedbank“ darbuotojus ir banko turtą bus panaudotas fizinis smurtas bei sunaikintas įmonės turtas. Esą nelaimės galima išvengti tik sumokėjus 1 mln. eurų (t. y. 3 450 000 Lt).

Apie reikalavimą perduoti pinigus ir grasinimą susprogdinti sprogmenį, neva įtaisytą automobilyje, buvo pranešta ir vienam „Swedbank“ darbuotojui.

Apžiūrėjus minėto banko požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, buvo rastas automobilis su sprogmens imitacija.

Išminuotojai tik po kelių valandų darbo įsitikino, kad banko aikštelėje paliktas automobilis pavojaus nekelia. Tuo pat metu buvo prisiminta, kad Vilniuje panašiai perdarytų automobilių jau buvo rasta ir anksčiau.

Po kelių dienų „Aras“ šturmavo butą Pilaitės mikrorajone ir sulaikė įtariamąjį Janą Kurickį.

„Kažkas su galva atsitiko. Buvau kaip paraleliniame pasaulyje. Maniau, kad tie pinigai mane išgelbės. Bet dabar, aišku, jau kitaip atrodo. Dabar aš galvoju, kad čia briedas buvo“, – teisme vėliau ramiai dėstė 48 metų vyras.

Anot J.Kurickio, nuo 1987 metų jis užsiimdavo įvairiais verslais. Nuo 1995 metų jis ėmė vykdyti didelį statybų projektą. Visos bėdos prasidėjo, anot kaltinamojo, kai valstybė pakeitė mokesčių sistemą ir užkrovė jam 400 000 litų skolą.

Nuo tada vyriškį persekiojo nesėkmės. Teismui J.Kurickis kartojo, kad plano su grasinimais susprogdinti jis griebėsi tik iš nevilties, kai net 10 metų užsitęsusios pastangos išlipti iš duobės nedavė rezultatų, o padėtis tik prastėjo.

Dvi aštuoniolikmetės šiaulietės gimnazistę nužudė ir supjaustė į gabalus

Liepos antroje pusėje Lietuvą sukrėtė istorija, nutikusi Šiauliuose. Paaiškėjo, kad dvi aštuoniolikmetės nužudė gimnazistę ir ją supjaustė į gabalus.

Septyniolikmetė šiaulietė dingo liepos 14 d. Jos artimieji kreipėsi į policiją. Kaip vėliau skelbė Šiaulių pareigūnai, dvi mergaitės paieškos dienos nieko gero nežadėjo. Nors buvo savaitgalis, pareigūnai dirbo intensyviai, naudodami pačią moderniausią kriminalistinę techniką. Trečią paieškos dieną kriminalistų rankose atsidūrė dvi vienos Šiaulių gimnazijos aštuoniolikmetės ir septyniolikmetis.

Sulaikytieji bandė klaidinti pareigūnus, kad jie apie ieškomosios buvimo vietą nieko nežino, kad buvo ją sutikę, bet po to su ja išsiskyrė, tačiau apgauti patyrusių kriminalistų nepavyko, paaiškėjo kraupi realybė – ieškomos mergaitės nebėra tarp gyvųjų, ji nužudyta.

Įtariamosios prisipažino, kad savo klasiokės kūną supjaustė gabalais, sudėliojo į maišus ir dviračiu veždamos juos išmėtė įvairiose vietose. Vėliau supjaustyto kūno dalis pareigūnams pavyko surasti.

Trylikametė nužudyta po pažinties per „Facebook'ą“

Sausio 16 d. Vilniaus pakraštyje, šalia Nemenčinės plento, rasta negyva 13-metė alytiškė, ekspertai nustatė, kad ji buvo pasmaugta. Tą patį vakarą pareigūnai sulaikė įtariamąjį – netoli nusikaltimo vietos gyvenantį 14-metį vilnietį.

Per tyrimą paaiškėjo,kad jaunoji alytiškė atvyko į pasimatymą Vilniuje su vaikinu, su kuriuo susipažino per socialinį tinklą „Facebook“.

Trylikametę nužudžiusiam nepilnamečiui buvo pateikti įtarimai dėl bejėgiškos būklės nepilnametės nužudymo.

Šia istorija buvo susidomėjusi ir užsienio žiniasklaida.

Paskutinėmis 2011 m. dienomis ši byla perduota teismui.

Tragedija Didžiasalyje

Sausio 2 d. Vilniaus rajono Didžiasalio kaimą sukrėtė baisi tragedija. Čia buvo rasta negyva moteris. Ji buvo mirtinai primušta.

Maža to, netrukus po šios nelaimės į namus grįžo 17-metis sūnus. Pamatęs, kad nebegyva jo mama, nepilnametis nuėjo į netoliese esantį mišką ir pasikorė.

Policijos pareigūnai sulaikė dėl moters žmogžudystės įtariamą jos vyrą. Jis buvo neblaivus.

Advokato Sergejaus Novikovo nužudymas

Birželio 1 d. Vilniuje, K.Kalinausko g., buvo aptiktas nužudytas advokatas, Vilniaus miesto tarybos narys Sergejus Novikovas. Vyras buvo nudurtas gatvėje, kai išėjo iš banko „Citadelė“.

Nors iš karto po nužudymo buvo paskleista įvairių nužudymo versijų, sklido įvairios sąmokslo teorijos, vėliau paaiškėjo, kad S.Novikovo nužudymas yra susijęs su ritualinių paslaugų verslu.

Taip pat paaiškėjo, kad tą dieną, kai buvo nužudytas, S.Novikovas turėjo įsigyti laidojimo bendrovių akcijų ir tapti kontrolinio paketo savininku.

Neilgai trukus buvo sulaikytas vienas įtariamasis – praeityje garsus boksininkas Jonas Dambrauskas. Po kiek laiko pareigūnai antrankius uždėjo ir antram įtariamajam – Vilniaus laidojimo rūmų direktoriui, Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos vadovui Vitalijui Gasperovičiui.

Prokurorai įtaria V.Gasperovičių S.Novikovo nužudymo organizavimu, tuo tarpu birželio viduryje sulaikytam J.Dambrauskui priskiriamas užsakovo vaidmuo. Abu vyrai iki šiol yra suimti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min