TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsiausias sekso maniakas 50 tūkst. litų kompensacijos už neskanią duoną negaus

A.Stašauskas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / A.Stašauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas atmetė Algio Stašausko reikalavimą atlyginti neturtinę žalą, susijusią su prastomis gyvenimo sąlygomis Lukiškių kalėjime.

23 metams nelaisvės už seriją seksualinių nusikaltimų nuteistas vilnietis Algis Stašauskas reikalavo jam atlyginti neturtinę žalą – 50 tūkst. litų. Nusikaltėlis piktinosi, kad yra maitinamas greitai sudžiūvančia duona ir nešiltu maistu.

Tačiau penktadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė, kad be išlygų atmeta penkis kartus teisto 37 metų A.Stašausko ieškinį Lietuvos valstybei, atstovaujamai Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo.

Kad ieškinys nepagrįstas, nutarė teisėja Violeta Balčytienė. Anot jos, A.Stašauskas nepateikė įrodymų, kad patiria žalos dėl neteisėtų atsakovų veiksmų. Teismo vertinimu, A.Stašausko teiginiai, kad patyrė neturtinės žalos, yra nepagrįsti. Vyras teisme rėmėsi tik savo vertinimais, samprotavimais, spėjimais. 

Kaip žinoma, sekso maniakas iš Lietuvos valstybės reikalavo 50 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo.

„Kieta duona kenkia dantims ir yra blogiau virškinama, o ilgai nevalgant šilto maisto gali išsivystyti skrandžio opa ar vėžys“, – teismui yra sakęs už seksualinius nusikaltimus nuteistas ir pavojingu recidyvistu pripažintas A.Stašauskas, kuris pirmuosius 15 metų bausmę turi atlikti kalėjime.

Kaip skelbta, už 5 mažamečių ir 4 nepilnamečių mergaičių bei 2 moterų seksualinį prievartavimą A.Stašauskas yra nuteistas kalėti 23 metams.

50 tūkst. litų neturtinę žalą jis teigė patyręs dėl Lukiškių kalėjimo administracijos veiksmų – esą čia tiekiama neskani ir greitai sudžiūvanti duona bei atšalęs maistas.

Kaip teisme aiškino A.Stašauskas, pagal įstatymus nuteistiesiems duonos turi būti duodama tris kartus per dieną, tačiau kalėjimo darbuotojai jos duodavo tik kartą – ryte, nuo 6 iki 7 val.

„Iki vakarienės duona sudžiūdavo – pas mus nėra duoninių. Kieta duona kenkia dantims, ji yra blogiau virškinama, nuo sudžiūvusios duonos man pūsdavo vidurius... Tos duonos reikia paragauti, manau, ji netinkamai išlaikyta prieš kepant. Nors duoną laikydavau polietileniniuose maišeliuose, ji pasidarydavo kaip plastelinas“, – toks buvo vienas iš A.Stašausko argumentų teisme.

Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo (TIK) juriskonsultė Miglė Einorytė teismo posėdyje yra aiškinusi, esą jeigu nuteistajam kas nors blogai dėl dantų ar skrandžio, jis turėtų kreiptis į gydytojus.

Bylos medžiagoje nebuvo duomenų, kad A.Stašauskas būtų kreipęsis į kalėjimo administraciją, taip pat nėra medikų informacijos apie pablogėjusią kalinio sveikatą ar bent jo nusiskundimus.

Įdomu, kad A.Stašauskas panašaus pobūdžio skundą yra pateikęs ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT).

Jos specialistai nustatė pažeidimų ir nurodė kalėjimo administracijai trūkumus šalinti.

Lukiškių TIK atsižvelgė į VMVT atstovų pastabas – duoną kaliniams jau tiekia tris kartus per dieną, nutarta pasirūpinti ir termosais, kad iš virtuvės iki kamerų keliaujantis maistas neatšaltų.

Tačiau šios aplinkybės teisme taip pat netapo įrodymu, kad A.Stašauskas kalėjime patirdavo žalos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Duona
Parašykite atsiliepimą apie 15min