Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 10d. 20:24

Garsios žmogžudystės byloje – žvilgsnis į aukos dienoraštį

Tėvas iš pagarbos nužudytai dukteriai ilgai nesiryžo atversti jos dienoraščio, tačiau troškimas išsiaiškinti žmogžudystės aplinkes nugalėjo.
Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr. / Tėvas iš pagarbos nužudytai dukteriai ilgai nesiryžo atversti jos dienoraščio, tačiau troškimas išsiaiškinti žmogžudystės aplinkes nugalėjo.

Penktadienį Lietuvos apeliacinis teismas (LAT) toliau narpliojo baudžiamąją bylą dėl šešiolikmetės nužudymo Nemenčinėje per 2007-ųjų Jonines.

15min.lt primena, kad už šį nuskaltimą nuteistas nepilnametis čigonas Nikolajus, tačiau jis pats kaltę neigia, o jo kaltumu netiki net nužudytosios tėvai, netgi atsisakę jiems priteistos 220 tūkst. litų kompensacijos.

Didžioji šio penktadienio posėdžio intriga buvo teismo apsisprendimas dėl vadinamųjų slaptų liudytojų.

Praėjusio posėdžio metu užsiminta, jog yra žmonių, kurie turi bylai vertingos informacijos, tačiau pasirengę ją suteikti tik anonimiškai.

Slaptus liudytojus apklaus viešai?

Prokurorė penktadienį teisme perskaitė atsakymą į klausimą, raštu užduotą Vilniaus rajono policijai. Komisariato viršininko pavaduotojas Josifas Kuzmickis atrašė, kad minėtasis slaptasis liudytojas neatinka Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų, keliamų anonimiškai liudyti norinčiam žmogui.

„Jei šie liudytojai negali būti apklausti kaip slapti liudytojai, apklausime juos viešai“, – išeitį rado teisėjų kolegijos vadovas Kęstutis Jucys.

„Gal norite pasakyti tiesą?“

Teisėjas netikėtai kreipėsi į nuteistąjį: „Gal jūs norite pasakyti tiesą? Ar tiesa jau yra tai, ką jūs iki šiol kalbėdavote?!“ Nuteistasis Nikolajus kartojo kalbėjęs tiesą ir tikino nieko nauja nežinantis.Paulius kaltas, jis kentės, – rašoma Jovitos dienoraštyje, tačiau šio įrašo susieti su žmogžudyste kol kas neįmanoma.

„Gal jums žinoma, kas organizavo?!“, – teisėjas teiravosi Nikolajaus, kas galėjo būti suinteresuotas Jovitos nužudymu. Nuteistasis atsakė neigiamai.

Kaip ne kartą pasakota, painiavos šioje byloje praktiškai neįmanoma išpainioti dėl to, kad būrys nepilnamečių net po keletą kartų keitė parodymus, versdami kaltę tai vieniems, tai kitiems asmenims.

Nuteistasis Nikolajus vienos apklausos metu netgi suvertė visą kaltę geram savo bičiuliui, esą taip prigrasino tardytojai. Neva visas žmogžudystės detales Nikolajus sužinojo ir buvusios savo draugės A.K., kuri matė viską savo akimis.

Žudikai, kuriuos matė A.K., neva buvo jaunuoliai iš Vilniaus, bet Nikolajus papasakojo, kad ten buvo jo bičiulis.

Viskas apsivertė aukštyn kojom, kai Nikolajus atsidūrė už grotų dėl kitos žmogžudystės – A.K. ėmė aiškinti, jog Nikolajus ir yra tikrasis žudikas, o ankščiau ji kalbėjusi kitaip iš baimės.

Beje, A.K. yra ta mergina, kuri per gimtadienį prieš nužudymą buvo padovanojusi Jovitai molinį karstą.

Dienoraštyje – apie Paulių ir Vilių

Peno apmąstymams šiandien teismui davė ir nužudytosios tėvas Viktoras S. Jis prisipažino padaręs tai, ko buvo sau priesiekęs padaryti – paskaitė dukters dienoraštį. „Mane šokiravo vienas puslapis“, – pareiškė ponas Viktoras. Tame keistame puslapyje Jovitos ranka parašyta maždaug taip: „Paulius kaltas, jis kentės.“ Šalia prirašyta „Vilius“ ir kažko pripaišyta.

15min.lt primena, kad žmogžudystės vakarą, įtarus šiuo nusikaltimu, buvo sulaikyti žinomo sostinės akušerio, Vilniaus universitetinės ligoninės gimdymo skyriaus vedėjo Romoaldo Juršėno sūnus Paulius su bičiuliu Viliumi Žiūku. Juos sulaikė Nemenčinėje, kur vaikinai atvyko, kad padėtų ieškoti Jovitos. Po kelių mėnesių abu dvidešimtmečius iš kalėjimo paleido.

Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr. /Aukos tėvas Viktoras
Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr. /Aukos tėvas Viktoras

Pauliaus ir Vilniaus vardai Jovitos dienoraštyje galėjo būti įrašyti likus porai savaičių iki žmogžudystės. Paskutinėmis gyvenimo dienomis Jovita į dienoraštį nieko nerašė, todėl tiesių atsakymų apie aplinkybes, galėjusias lemti jos mirtį, ten tikrai nėra.

Į kitą teismo posėdį birželio mėnesį tėvas Viktoras žadėjo atsinešti dienoraštį, tačiau į bylą jo nepateiks, o tik leis susipažinti teisėjams. Viktoras užsiminė neleisiąs, kad teisėjai skaitytų viską.

„Apie save susidariau nuomonę, kad aš buvau savo dukrai per griežtas“, – prisipažino tėvas.

Teismas patenkino ir vieną papildomą gynybos advokato prašymą. Į kitą posėdį bus kviečiamas Nemenčinės policininkas Sergejus Činčikas, kuris privačiame pokalbyje esą yra užsiminęs, jog žmogžudystės vakarą matė Jovitą, jos draugę A.K. ir kažkokius vaikinus sėdinčius prie upelio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min