TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsų žurnalisto žudiką teismas vėl paliko už grotų (atnaujinta 13.35 val.)

Achremovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / I.Achremovas nuteistas kalėti 25 metus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vitą Lingį nužudžiusiam „Vilniaus brigados“ nariui Igoriui Achremovui, kalėjime praleidusiam jau daugiau nei 15,5 metų ir demonstruojančiam atgailą, jau trečią kartą neleista pirma laiko išeiti į laisvę.

Jei I.Achremovas, kaip sakoma, sėdės nuo skambučio iki skambučio, į laisvę išeis tik 2018-ųjų spalio 21-ąją.

Tačiau šiomis valandomis buvęs mafijos smogikas gyveno viltimi, kad ištrūkti galės ir greičiau.

Pirmadienį Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas išnagrinėjo teikimą dėl 44 metų I.Achremovo paleidimo iš pataisos namų pirma laiko, o šiandien 13.30 val. paskelbė savo sprendimą: išleisti žudiką į laisvę dar anksti.

Įkalino iki gyvos galvos

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad dienraščio „Respublika“ žurnalistas Vitas Lingys buvo nužudytas Vilniuje 1993 metų spalio 12 dieną.

Po metų už šį samdomų smogikų įvykdytą išpuolį buvo nuteistas „Vilniaus brigados“ vadeiva Borisas Dekanidzė ir trys jo parankiniai: Viačeslavas Slavickis, Borisas Bobičenka bei minėtasis I.Achremovas.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Visuomenė saugo V.Lingio atminimą.
Visuomenė saugo V.Lingio atminimą.

B.Dekanidzei įvykdyta mirties bausmė, o I.Achremovas įkalintas iki gyvos galvos. Tačiau prieš penkerius metus Vilniaus apygardos teismas sušvelnino bausmę I.Achremovui – sutrumpino įkalinimo terminą iki 25 metų.

Trečias bandymas ištrūkti: esu pavyzdingas kalinys

Kaip pirmadienį pasakojo 15min.lt, trečią kartą prašydamas  paleisti, I.Achremovas pasirūpino pateikti teismui kuo išsamesnį teigiamą savo paveikslą. Nuteistasis posėdyje nedalyvavo, tačiau jo interesams atstovavo ir pataisos namų atstovas, ir advokatė.

Nors prokurorė tikino, kad I.Achremovui į laisvę dar anksti, teismas apie nuteistąjį išgirdo daug gerų dalykų: jis atgailauja, dirba, mokosi, perlaiko egzaminus, yra nusiteikęs rūpintis šeima.

Antras bandymas: esu darbštus ir mandagus

2008 metų liepos 23 dieną Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas buvo atmetęs I.Achremovo prašymą išleisti lygtinai. Tąkart pataisos namų atstovų teismui pateiktoje charakteristikoje I.Achremovas apibūdintas kaip drausmingas, sportuojantis kalinys. Įstaigos administracija priekaištų jam neturėjo, tik pažymėjo, kad I.Achremovas dirba ūkio brigadoje, mokosi anglų kalbos, nevengia pokalbių su psichologais, mandagiai bendrauja su aplinkiniais.

Pirmas bandymas: myliu vaiką ir šunis

Būdamas už grotų, 2005 metais I.Achremovas susituokė su Rusijos piliete Natalija Kostiukova, gyvenančia Sovetsko mieste, Kaliningrado srityje. 2006 metais porai gimė berniukas.

2006 metų lapkričio 30 dieną tas pats teismas buvo nutaręs nepaleisti lygtinai I.Achremovo, kuris šį pageidavimą grindė noru būti geru tėvu. Jau tada žudikas buvo atsinešęs teigiamą charakteristiką iš pataisos namų, kur buvo skatintas dešimt kartų. Tačiau tąsyk pataisos namų administracijos darbuotojai teisme prisipažino, jog dar nespėjo įsitikinti I.Achremovo noro keistis nuoširdumu.

Teismas suabejojo nuteistojo galimybėmis realiai prisidėti auklėjant ir išlaikant vaiką, o vien to, kad I.Achremovo prašymas atitinka formalius kriterijus, neužteko.

Teisėjų nepapirko ir I.Achremovo meilė gyvūnams. Išmokęs anglų kalbą ir užsidirbdamas iš vertimų, nuteistasis už 1800 litų įsigijo šunį, jį dresavo, o vėliau padovanojo neregiui vaikui.

Užsimezgęs ryšys tarp I.Achremovo ir jo keturkojo draugo – pataisos namų ir tarptautinės gyvūnų globos organizacijos partnerystės programos „Antrasis šansas“ dalis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Nužudymas
Parašykite atsiliepimą apie 15min