Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 12d. 08:40

Gaudynės Kaune: girtas ir beteisis jaunuolis sukėlė avariją ir spruko nuo policijos – miestu lėkė prieš eismą

„Audi A3“ gaudynės Kaune: nuo policijos sprukęs vairuotojas – girtas ir beteisis
Beno Dragūno nuotr. / „Audi A3“ gaudynės Kaune: nuo policijos sprukęs vairuotojas – girtas ir beteisis

„Taip išėjo“, – toks buvo 1992 m. gimusio „Audi“ vairuotojo pasiteisinimas po vos tragiškai nepasibaigusių gaudynių Kaune. Šeštadienio ankstų rytą policijai pranešta apie galimai girtą vairuotoją. Pareigūnų reikalavimų sustoti nebuvo paisoma. Gaudynės miestu užsitęsė beveik 10 km. Paaiškėjo, kad automobilio valdytojas – girtas ir neturintis vairavimo teisių. Prieš pat gaudynes jis dar spėjo sukelti ir eismo įvykį.

Šeštadienį apie 6 valandą ryto pilietiškas asmuo pranešė apie galimai girtą vairuotoją. Pranešėjas tikino sekantis paskui pavojingai po kelią manevruojančią „Audi A3“.

Beno Dragūno nuotr./„Audi A3“ gaudynės Kaune: nuo policijos sprukęs vairuotojas – girtas ir neturintis vairavimo teisių
Beno Dragūno nuotr./„Audi A3“ gaudynės Kaune: nuo policijos sprukęs vairuotojas – girtas ir neturintis vairavimo teisių

Pirmasis policijos pareigūnų ekipažas prie įtartino automobilio priartėjo Draugystės gatvėje. Vairuotojas nereagavo į jokius reikalavimus sustoti. Iš pradžių jis padidino greitį iki 100 km/val. Vėliau, supratęs, kad „atsiplėšti“ nepavyks, ėmė staigiai stabdyti. Šalia prekybos centro „Molas“ pareigūnams vos pavyko išvengti smūgio.

Miesto gatvėmis, netgi žiedinėse sankryžose, „Audi“ skriejo prieš eismą. Iki tragiškos baigties ir nelaimės buvo vos vienas žingsnis. Laimei, tuo metu nepasitaikė priešprieša važiuojančių mašinų, nepasimaišė pėsčiasis.

Ties geležinkelio stotimi, Tunelio gatvėje, kelią „Audi“ bandė pastoti kiti policijos ekipažai. Iš viso gaudynėse jų dalyvavo keturi.

Prisigretinę prie „Audi“, policininkai šaukė pro langus, reikalaudami tučtuojau sustoti. Galiausiai pavyko užkirsti kelią – automobilis sustojo M.K.Čiurlionio tilto pradžioje. Matyt, bėgliai suvokė, kad policininkų gretos – pakankamai gausios ir pasprukti nepavyks. Tačiau pribėgę pareigūnai negalėjo atidaryti durelių – jos buvo užrakintos.

„Audi“ vairuotojas pabandė vėl spustelėti greičio pedalą ir taip vos neatsitrenkė į policijos tarnybinę mašiną – prie vairo sėdėjęs pareigūnas spėjo pasitraukti ir išvengti susidūrimo. Išdaužus „Audi“ automobilio langus, galiausiai iš pavojingo vairuotojo buvo atimti rakteliai.

Beno Dragūno nuotr./„Audi A3“ gaudynės Kaune: nuo policijos sprukęs vairuotojas – girtas ir neturintis vairavimo teisių
Beno Dragūno nuotr./„Audi A3“ gaudynės Kaune: nuo policijos sprukęs vairuotojas – girtas ir neturintis vairavimo teisių

Viduje sėdėjo keturi jaunuoliai. Visi jie buvo akivaizdžiai neblaivūs. Salone mėtėsi tuščias stipraus alkoholinio gėrimo butelis.

Paaiškėjo, kad vairuotojas neturi įgijęs teisės vairuoti. Pirmuoju bandymu jis įpūtė 2,08 prom. Po 15 minučių alkotesterio rodmenys dar labiau šoktelėjo į viršų – iki 2,20 prom.

Jo vairuota „Audi“ buvo akivaizdžiai apgadinta. Policija netrukus sulaukė informacijos, kad prieš išriedėdama į miesto gatves, V.Krėvės pr. jaunuoliai dar papuolė į eismo įvykį – važiuodamas atbulomis vairuotojas atsitrenkė į kitą mašiną, tad be incidentų nesugebėjo išvažiuoti netgi iš kiemo.

Sulaikytas vairuotojas nebuvo kalbus: neigė kažką šventęs, tikino važiavęs į namus.

„Taip išėjo“, – paklaustas, kodėl sėdo prie vairo, nors net neturi įgijęs teisės vairuoti, ir kodėl tai padarė būdamas visiškai girtas, atsakė jis.

Kiek kalbesnis buvo vienas iš „Audi“ keleivių. Vaikinas, kuris įpūtė 2,16 prom., papasakojo, kad jie keturiese gėrė brendį V.Krėvės pr., kai staiga vairuotojui, kaip jis teigia, „susišvietė“ važiuoti pas draugę. Automobilis, kaip tikino keleivis, ir priklauso būtent tai draugei.

Vėliau vairuotojas prasitarė, kad draugė nežino, jog jis buvo paėmęs automobilį pasivažinėti.

Vienas iš „Audi“ keleivių, 15min žiniomis, – nepilnametis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min