TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Švedijos ekspertai nerado įrodymų, kad Drąsius Kedys prieš mirtį buvo užpultas (atnaujinta 14.39 val.)

Į paskutinę kelionę palydėtas D.Kedys.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Į paskutinę kelionę palydėtas D.Kedys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Drąsiaus Kedžio mirties priežastį tyrę Švedijos ekspertai patvirtino Lietuvos kolegų išvadą, kad kaunietis mirė nuo skrandžio turinio įkvėpimo dėl sunkaus apsinuodijimo alkoholiu ir vaistais. Tačiau išsiskyrė Lietuvos ir užsienio specialistų nuomonės, kada galėjo būti padaryti ant kauniečio kūno rasti sužalojimai.

D.Kedžio kūną tyrę lietuvių specialistai nusprendė, kad sumušimai ir nubrozdinimai ant D.Kedžio kūno buvo padaryti mirties metu, arba po mirties. Švedijos nacionalinės teismo medicinos tarnybos (Rättsmedicinalverket) išvadoje teigiama, kad jie galėjo atsirasti prieš mirtį, arba mirties metu.

„Nėra įrodymų, kad kuris nors sužalojimas galėjo būti padarytas po mirties. Nėra sužalojimų, kurie būtų būdingi padaromiems besiginant. Nėra medicininių įrodymų daryti išvadą, kad jis buvo užpultas“, – teigiama išvadoje.

Užsienio ekspertai nurodė aptikę „netiesioginių skendimo požymių“, tačiau pabrėžė, kad medicininių įrodymų, kurie pateisintų skendimą, kaip pagrindinę mirties priežastį, pernelyg maža.

„Plaučiuose buvo rasta vandens, taigi, kaip kas jo atsiradimą traktuoja“, – komentuodamas Švedijos ekspertų išvadas sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos departamento prokuroras Aidas Mažeika.

Jis pabrėžė, kad Švedijos ekspertai įsitikinę, jog D.Kedys užspringo skrandžio turiniu, nes buvo apsvaigęs. „Pagal rastų vaistų pėdsakus, galima sakyti, kad jie buvo vartojami nusiraminimui. Šioje byloje yra duomenų, kad jis šiuos vaistus vartojo dar prieš spalio mėnesį (prieš 2009 metų spalį įvykusias žudynes – aut.)“, – sakė jis.

Prokuroras pridūrė, kad švedams buvo pateikta visa reikalinga medžiaga: lietuvių ekspertų išvados, skrodimo, kūno radimo vietos, D.Kedžio artimųjų darytos palaikų nuotraukos. Prokuroras teigė, kad užsieniečiams buvo pasiūlyta atlikti D.Kedžio kūno ekshumaciją, tačiau jie tokios būtinybės neįžvelgė.

Švedijos ekspertai D.Kedžio mirties priežastį tyrė nemokamai.

A.Mažeika nenorėjo kalbėti apie tai, kur prieš mirtį slapstėsi D.Kedys. Anot prokuroro, šiuo klausimu aiškumo vis daugiau, tačiau tai – jau kitos bylos duomenys. „Situacija keičiasi. Kai kas aiškėja“, – tikino jis.

Prokurorai 2010 metų sausio 31 dieną Švedijos Karalystės teisingumo ministerijos Baudžiamųjų bylų ir tarptautinio teisminio bendradarbiavimo skyriui buvo išsiuntę dokumentus su teisinės pagalbos prašymu. Užsienio ekspertų buvo prašoma atlikti teismo medicininę ekspertizę D.Kedžio mirties priežasčiai nustatyti.

Generalinės prokuratūros prokurorai ir nukentėjusioji – mirusiojo motina Laimutė Kedienė – Švedijos ekspertų buvo paprašę atsakyti į 30 klausimų.
 
Šiuo metu 10-ies lapų ekspertų atsakymas yra verčiamas į lietuvių kalbą.

Pranešimas apie ekspertizės atlikimą išsiųstas nukentėjusiajai

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min