Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 2d. 13:28

Gėdinga Vilniaus ekskomisaro byla dėl kontrabandos toliau vyksta be Eriko Kaliačiaus

Erikas Kaliačius
„Scanpix“ nuotr. / Erikas Kaliačius

Teismas sostinėje toliau mėgina narplioti skandalingojo buvusio Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Eriko Kaliačiaus bylą dėl cigarečių kontrabandos.

Antradienio popietę sostinėje įsikūręs Vilniaus rajono apylinkės teismas toliau nagrinėja administracinio teisės pažeidimo bylą, iškeltą buvusiam Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Erikui Kaliačiui dėl cigarečių kontrabandos.

Bylos duomenimis, praėjusią vasarą išperkamosios nuomos bendrovei priklausančiu visureigiu „Volkswagen Touareg“ E.Kaliačius gabeno 437 pakelius baltarusiškų cigarečių pakelių. Kontrabanda buvo paslėpta bagažinėje, po atsarginiu ratu ir po galine sėdyne.

E.Kaliačiui gresia bauda nuo nuo 5 iki 10 tūkst. litų su kontrabandos daiktų konfiskavimu. Teismas turi teisę konfiskuoti ir brangų E.Kaliačiaus visureigį, nepaisant to, kad transporto priemonė formaliai priklauso lizingo bendrovei.

Kaip žinoma,  2006 metais E.Kaliačius buvo nuteistas už piktnaudžiavimą tarnyba ir areštantų išnaudojimą asmeninėse statybose. Buvęs Vilniaus policijos viršininkas turėjo didelių bėdų ir dėl neteisėtų statybų Vilniaus rajono Svironių kaime.

Antradienį E.Kaliačius teisme vėl nepasirodė. Praėjusį kartą administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens irgi nebuvo. Anot advokato, dėl sveikatos būklės, tačiau atitinkamų medicinos dokumentų teismui niekas nepateikė.

Šįkart teismas turėjo informaciją iš pašto, kad šaukimo į posėdį E.Kaliačiui įteikti nepavyko, nes šis asmuo esą išsikrausti gyventi kitur.

„Kas yra sulaikyto automobilio savininkas, teisėtas naudotojas ir panašiai?“ – teisėjas teiravosi išperkamosios nuomos bendrovės, kuriai priklauso mašina, atstovo.

Anot bendrovės „SEB lizingas“ atstovo, teisėta visureigio naudotoja, sudariusiu išperkamosios nuomos sutartį, yra Marija Mičiūnienė.

„Mums nėra žinoma, kokiu pagrindu ponas Kaliačius šiuo automobiliu naudojosi, ir kokiomis aplinkybėmis naudojosi,“ – pabrėžė „SEB lizingo“ atstovas, prašęs įraukti į šią bylą trečiuoju asmeniu ir M.Mičiūnienę.

„Neprieštaraujame prašymui. Tikslinga ponią Mariją įtraukti. Manau, šios ponios dalyvavimas šioje byje yra būtinas,“  – sakė E.Kaliačiaus atstovas. Teisėjas prašymą tenkino.

Teismas teiravosi advokato, kur iš tiesų gyvena E.Kaliačius. Mat teismui ankstesnis advokatas yra nurodęs, kad E.Kaliačius tikrai gyvena tuo adresu, kur paštininkė jo nerado.

Advokatas tikino, kad šiandien E.Kaliačius dalyvauti posėdyje negalėjo. Teisėjas įpareigojo advokatą į kitą posėdį atnešti raštišką E.Kaliačiaus prašymą, kad byla būtų nagrinėjama be jo. Formaliai E.Kaliačius turi teisę, bet ne pareigą dalyvauti šiame procese. Jei asmens pozicija nebus žinoma ir valia nebus išreikšta raštu, teisėjas įspėjo skirsiąs E.Kaliačiui atvesdinimą.

„Vėl neišeina pradėti bylos nagrinėjimo,“ – konstatavo teisėjas ir atsisveikino su proceso dalyviai iki kito posėdžio.

Bus papildyta

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min