Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 20d. 13:01 , atnaujinta: 2013 rugpjūčio 20d. 14:05

Gėjų paradą Vilniuje drumsti bandęs Vytautas Šustauskas stojo prieš teismą

Vytautas Šustauskas
Aurimo Šrubėno nuotr. / Vytautas Šustauskas

Vilniuje teisiamas buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas, kaltinamas dėl policininkų įžeidimo gėjų eitynių metu.

Antradienio popietę teismas sostinėje nagrinėja Vytautui Šustauskui po gėjų parado Vilniuje iškeltą bylą.

Vilniaus miesto apylinkės teisme V.Šustauskas yra traukiamas administracinėn atsakomybėn dėl pasipriešinimo policijai, pareigūnų įžeidimo.

Kaip žinoma, ir buvęs Kauno meras V.Šustauskas, ir Seimo narys Petras Gražulis (pastarojo byla bus nagrinėjama atskirai) įsivėlė į konfliktą su pareigūnais liepos 27 d., kai Vilniuje vyko gėjų paradas.

V.Šustauską gina garsus advokatas Rimas Andrikis.

Tiesmukai atsakė į klausimą „Ką turi kelnėse?“

Pasak V.Šustausko, jį policininkai sulaikė „už nieką“.

„Jie paklausė, ką turiu kelnėse. Aš liaudiškai atsakiau, ką vyras turi kelnėse“, – teisme pareiškė V.Šustauskas.

Buvęs Kauno meras teisėją tikino nesąs inteligentas. Jis kartojo žodžio „genitalijos“ tuo metu net nežinojęs, tik vėliau, jau po įvykio, skambinęs pasikonsultuoti su vienu mokslininku.

V.Šustauskas svarstė, kad jei tokį įmantrų žodį būtų pavartojęs, pareigūnai galėjo jo nesuprasti ir galbūt būtų liepę nusimauti kelnes.

V.Šustauskas teisme minėjo, kad lemtingą popietę į Vilnių buvo atvykęs be jokių smurtinių planų, norėjo „tik pasižiūrėti“, kaip žygiuoja homoseksualai.

 
 
Kadras ia LNK Žinių/Vytautas `ustauskas gėjų eitynių vietoje
Kadras iš LNK Žinių/Vytautas Šustauskas gėjų eitynių vietoje

„Pasistačiau automobilį prie Vidaus reikalų ministerijos. Iškart supratau,kad tą dieną būsiu imamas“, – teismui viską nuo pradžių pasakoti pradėjo V.Šustauskas.

Jis teigė iškart pastebėjęs,kad vos jį pamatę pareigūnai čiupo mobiliuosius ir ėmė kažkam skambinti.

Pareigūnui pasirodė, kad mano klynas išpūstas. Turbūt galvojo, kad aš tenai kažką įsikišęs, daiktą kažkokį. Jis manęs paklausė, ką turiu kelnėse...

Katedros aikštės prieigose V.Šustauskas sutiko pirmąjį pareigūną. Pastarasis jį esą patikrino ir leido eiti toliau.

Tačiau netrukus kaunietis ir vėl buvo sustabdytas. „Jam pasirodė, kad mano klynas išpūstas. Turbūt galvojo, kad aš tenai kažką įsikišęs, daiktą kažkokį. Jis manęs paklausė, ką turiu kelnėse. Jis neklausė, ką turiu kelnių kišenėse, bet kelnėse. Ką vyras turi kelnėse?! Aš visada kalbu liaudiškai, taip ir atsakiau.“

Bylos duomenimis, dėl necenzūrinio žodžio įsižeidė trys policininkai. Jų tarnybiniuose pranešimuose užfiksuota, jog V.Šustausko patikrinimo metu buvo tiesiog paklausta, ką jis nešasi į renginį.

Gresia bauda iki 500 litų

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, kad policijos ar Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės saugumo departamento, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu, užtraukia baudą nuo 300 iki 500 litų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų.

V.Šustauskas nemano, kad nusipelnė baudos ar kitokios nuobaudos.

VIDEO: V.Šustauskas pasakojo, dėl kokio žodžio užsitraukė policijos nemalonę

Homoseksualų eitynių metu už viešosios tvarkos sutrikdymą, pareigūnų reikalavimų nevykdymą, smulkų chuliganizmą ir pasipriešinimą pareigūnams Vilniaus policijai iš viso teko sulaikyti 28 asmenis.

Beje, V.Šustausko administracinio teisės pažeidimo byla Vilniaus miesto apylinkės teisme turėjo būti nagrinėjama 8.30 val., tačiau jis paprašė atidėti posėdį iki popietės, kad spėtų atvykti sostinę.

Bylą nagrinėjanti teisėja Danutė Mickevičienė nutarė kitame teismo posėdyje apklausti policininkus. Byla atidėta iki rugsėjo 2 d. popietės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min