Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gelbėtojai Andrejus Popovas ir Artūras Rudas: „Padovanoti žmogui antrą gimtadienį – nerealus jausmas“

Asociatyvinė iliustracija: gaisras
15min.lt nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: gaisras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Išgelbėtas gaisre – kaip antrąkart gimęs. Šiais metais Lietuvoje gaisruose žuvo 61 gyventojas. Jei ne ugniagesiai gelbėtojai, žuvusiųjų skaičius būtų dar didesnis. Vien šiemet ugniagesiai išgelbėjo 93 žmonių gyvybes.

Birželio 4 d. naktį Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-osios komandos ugniagesiams, gavus pranešimą iš Bendrojo pagalbos centro, teko skubėti gesinti Vilniuje, Bitininkų g. degančio gyvenamojo namo rūsio.

„Kai su kvėpavimo aparatais kartu su skyrininku Artūru Rudu įėjome į vidų, jau degė atvira liepsna. Rūsį į dvi dalis skyrė ugnies siena. Dar prieš pradedant gesinti, labai garsiai sušaukiau, ar jame kas yra. Kažkas atsiliepė. Tada ėjau per ugnį gilyn į rūsį. Buvo visiškai tamsu. Kol radau žmogų, jo teko ieškoti apgraibomis, – pasakoja ugniagesys gelbėtojas Andrejus Popovas.

Gelbėtojai spėjo laiku, nes gaisre lemtinga ir viena minutė.

Pasak A.Popovo, jeigu žmogus būtų neatsiliepęs ir jie būtų pradėję gesinti, galimas dalykas, jis būtų užtroškęs dūmuose.

Iš rūsio išvestas 1958 m. gimimo vyras buvo išgabentas į ligoninę. Tą birželio naktį jis gali laikyti savo antrąja gimimo data.

Beje, po kelių dienų vyras sugrįžo iš ligoninės, pasakojama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus atstovų antradienį paviešintame pranešime.

Andrejui iki šiol skaudu prisiminti prieš kelis metus sostinės daugiabutyje kilusį gaisrą, kurio metu žuvo rūkyti mėgęs vilnietis ir neįgali jo motina.

„Gaisre niekada nežinai, ką rasi. Bet šiuo atveju neteko lėkti į 5 ar 6 aukštą, žmogus buvo greitai surastas. Tokiais atvejais daug kas priklauso nuo aplinkybių. Būna, atvažiuoji prie degančio daugiabučio, reikia statyti automobilines kopėčias, o kieme nėra vietos, nes stovi gyventojų automobiliai,“ – patirtimi dalijasi 24-erių metų darbo patirtį gaisruose turintis skyrininkas A.Rudas.

Gelbėti žmones vyrams teko ne kartą, tačiau didvyriais jie savęs nevadina. Ugniagesiai tikina: išgelbėti žmogų – nerealus jausmas.

Deja, tai padaryti pavyksta ne visada. Andrejus iki šiol prisimena prieš kelis metus sostinėje, Taikos g., daugiabutyje kilusį gaisrą, kurio metu žuvo du žmonės – rūkyti mėgęs sūnus ir neįgali jo mama. Pasak ugniagesių, žmones gaisruose dažnai pražudo neatsargus elgesys su ugnimi, rūkymas lovose ir alkoholis.

A.Rudas apie Ugniagesio gelbėtojo žvaigždę, kuria yra apdovanotas už pavyzdingą pareigų atlikimą, prasitarė tik paklaustas apie apdovanojimus.

Ugniagesys gelbėtojas A.Popovas savo ruožtu pasidžiaugė, kad išsipildė vaikystės svajonė dirbti šį darbą – prieš penkerius metus jis baigė Ugniagesių gelbėtojų mokyklą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min