Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 1d. 11:24

Gelbėtojai įspėja, kad daugėja nelaimių vandenyje

Ugniagesių naras Neryje
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Ugniagesys gelbėtojas Neryje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad vien pernai šalies ugniagesiai ištraukė net 165 nuskendusius žmones, iš jų 11 – vaikų. Praėjusiais metais jiems pavyko išgelbėti 92 skendusius gyventojus, tarp jų 16 – vaikų.

Pasak gelbėtojų, nuskendusių žmonių skaičius yra dar didesnis, nes, be ugniagesių, skenduolius ir skęstančiuosius  iš vandens ištraukia gelbėjimo stočių gelbėtojai, policininkai, gyventojai.  Daugiausia šių skaudžių nelaimių įvyksta vasarą. Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, siekdamas mažinti skęstančiųjų ir nuskendusiųjų žmonių skaičių bei tinkamai pasirengti užkertant kelią galimoms nelaimėms atviruose vandens telkiniuose, dar prieš prasidedant maudymosi sezonui kreipėsi į apskričių priešgaisrines gelbėjimo valdybas prašydamas inicijuoti savivaldybių administracijose pasitarimus dėl pasirengimo šiam sezonui.

Savivaldybių administracijų darbuotojai numatė ir įgyvendino įvairias prevencines priemones, užtikrinančias žmonių saugumą vandenyje bei oficialiai įteisintuose paplūdimiuose: juose pastatė informacinius ženklus, įrengė informacinius stendus, kuriuose pateikiami patarimai, kaip elgtis prie vandens telkinių ir vandenyje bei nurodyti specialiųjų tarnybų telefonai, kuriais galima būtų kreiptis įvykus nelaimei, pasirūpinta, kad paplūdimiuose būtų teikiama medicinos ir gelbėjimo pagalba. Deja, prasidėjus maudymosi sezonui, nelaimių vandenyje nemažėja, nes, kaip rodo faktai, daugiausia žmonės nuskęsta neįteisintuose paplūdimiuose.

Šių metų birželio mėnesį ugniagesiams gelbėtojams jau teko atlikti 57 gelbėjimo darbus vandenyje. Jų metu jie ištraukė 23 nuskendusius žmones, tarp jų 2 vaikus. Palyginimui, pernai per tą patį laikotarpį buvo ištraukta 15 skenduolių, tarp jų vienas nepilnametis. O dar du skendusius gyventojus, iš jų vieną vaiką ugniagesiams birželį pavyko išgelbėti.

Skęstančiųjų ypač padaugėja nusistovėjus karštiems orams, ypač savaitgaliais ir švenčių dienomis. Štai per praėjusį ilgąjį Joninių savaitgalį nuskendo net 7 gyventojai. Todėl ugniagesiai su nerimu laukia dar vieno ilgojo šventinio savaitgalio, kai žmonės plūstels į gamtą. Kad išvengtume skaudžių nelaimių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kaip elgtis prie vandens telkinių:

Nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose: geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai. Nepalikite prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų.

Nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti prieplaukos ar molo kraštas, tiltas, status krantas.

Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus.

Neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes ji gali apvirsti.

Nesimaudykite iškart po valgio, išgėrę alkoholinių gėrimų. Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, o prieš tai juo apsišlakstykite.

Jeigu pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis.

Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir iškvieskite gelbėjimo tarnybas tel. 112 arba 01. Tada verta apsidairyti, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo arba parankinės priemonės (gelbėjimo rato, valties, čiužinio ir kt.), kuria naudojantis būtų galima padėti skęstančiajam. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę.

Įsidėmėkite, jog gelbėti skęstantį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir geba juos taikyti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min