Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gelbėtojai penktą parą ieško į Babrungą įkritusios aštuonmetės plungiškės, bet pastangos – bevaisės

Jau penktą parą Plungės gelbėtojai, pasitelkę Telšių ir Klaipėdos narus naršo po Babrungo upę, į kurią sausio 18-osios popietę įkrito aštuonmetė mergaitė. Per šią paieškos operaciją jau išžvalgyta daugiau kaip 1 km upės vagos, iššukuotos upės pakrantės, tačiau mergaitės nepavyko rasti.
Žiemą upeliuose tyko pavojai, ypač tėvų neprižiūrimų mažamečių.
Žiemą upeliuose tyko pavojai, ypač tėvų neprižiūrimų mažamečių. / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.

Darbus apsunkino ir pastarosiomis dienomis upę sukaustęs šaltis: gelbėtojams reikia kirsti eketes, o narų žvalgybai trukdo ledas. Tačiau ugniagesiai tęsia gelbėjimo darbus.

 Apie nelaimę dingusios mergaitės tėvams pranešė atbėgusi metais vyresnė jų dukros draugė. Ji pasakė, kad mergaite žaidė Babrungo upės pakrantėje ir staiga pradingo. Įtariama, kad mergaitė galėjo atsistoti ant upės pakraštyje susidariusio plono ledo, įlūžti ir panirti po ledu.

Iš viso šiemet ugniagesiai jau atliko 27 gelbėjimo darbus vandenyje ir ant ledo.

Kaip teigiama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime, tai – ne vieninteliai gelbėjimo darbai, kuriuos šiemet atliko mūsų gelbėtojai vandenyje ir ant ledo.

Ugniagesiai jau išgelbėjo vieną skęstančią moterį, kuri pasiklydo klampioje pelkėje, ir ištraukė 4 nuskendusius žmones, iš kurių keletą teko traukti, kai vandens telkinius jau buvo aptraukęs ledas.

Gelbėtojams taip pat teko Kauno rajono Arlaviškių kaimo tvenkinyje gelbėti ant ledo patekusią sužeistą stirną ir perduoti sugautą gyvūną globos darbuotojams.

Iš viso šiemet ugniagesiai jau atliko 27 gelbėjimo darbus vandenyje ir ant ledo.

Įspėjimas žvejams: nerizikuokite gyvybe

Vis dėlto  gelbėtojai mano, kad tokių darbų šiemet dar  teks atlikti. Ypač, kai prie užšalusių ežerų ir upių patrauks poledinės žūklės mėgėjai. Hidrometeorologai jiems pataria neskubėti, nes ne ant visų vandens telkinių susiformavęs saugus ledo sluoksnis. Ypač tai pasakytina apie didžiuosius Lietuvos ežerus ir upes.

Kol dar neįvyko skaudžių nelaimių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja gyventojus, ypač poledinės žūklės mėgėjus, nerizikuoti gyvybe ir nelipti ant netvirto ir pavojingo ledo, o pirmiausia jį įvertinti, ar jis tvirtas.

Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 centimetrai. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažiau kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius