TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinė prokuratūra kanapių augintojų bylą perdavė teismui

Kanapės
„ 15min“ nuotr. / Kanapės
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinė prokuratūra praneša,kad teismui perduota septynių asmenų baudžiamoji byla, kurioje jie kaltinami ypač dideliais kiekiais auginę kanapes.

Generalinės prokuratūtos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas baigė ikiteisminį tyrimą ir baudžiamąją bylą dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo ir dalyvavimo jo veikloje, neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų ir jų platinimo, įrenginių narkotinėms ar psichotropinėms medžiagoms gaminimo, neteisėto kanapių auginimo perdavė Kauno apygardos teimui. Minėtų nusikalstamų veikų padarymu kaltinami septyni Kauno miesto gyventojai, iš kurių trys yra pasislėpę ir ieškomi.

„Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, jų platinimas yra vienas pavojingiausių visuomenei nusikaltimų. Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkilikos metų“, – sako ikiteisminį tyrimą atlikęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Z. Tuliševski.

Pasak prokuroro, nusikalstamos veikos buvo daromos nuo 2005 m. pradžios iki 2008 m. vasaros. Tyrimo duomenimis, nusikalstamo susivienijimo organizatorius ir vadovas T. S. 2005 m. pavasarį Kauno rajone išsinuojojo pastatą, kuriame ketino nelegaliai auginti kanapes, o vėliau jas realizuoti. Jis subūrė kelis asmenis, kartu su kaltinamuoju A. Š. Olandijoje rado asmenį, prekiaujantį kanapėms auginti reikiamomis medžiagomis ir žinojusį kanapių auginimo technologiją.

Tų pačių metų gegužės mėnesį cheminės medžiagos, skirtos kanapių sodinukams laistyti, kita kanapėms auginti reikiama įranga automobiliu buvo atvežta į Lietuvą ir sumontuota išnuomotame pastate. T. S., A. Š., A. Z., E. M. ir A. M. pradėjo auginti, gaminti ir realizuoti labai didelius kiekius kanapių. Vėliau buvo įgytos dar kelios patalpos Kauno rajone, kanapių auginimo plotai – išplėsti. Taip pat nuo 2007 metų rudens prie minėtų asmenų prisijungė kaltinamieji A. M., L. B., V. G.

Tyrimo duomenimis, nuo 2005 m. pavasario iki 2008 m. vasaros šio nusikalstamumo susivienijimo dalyviai neteisėtai užaugino, pagamino ir realizavo labai didelį kiekį kanapių – apie 400 kg bendros sausų kanapių masės. Lietuvoje sausų kanapių kilogramo kaina svyruoja nuo 15 iki 20 tūkst. litų.

Visi kaltinamieji prisipažino dėl padarytų nusikalstamų veikų, aktyviai padėjo išaiškinti nusikaltimą ir jame dalyvavusius asmenis.

Prokuroro nutarimu apribotos kaltinamųjų  T. S., A. Š., A. M. ir jų giminaičių nuosavybės teisės į jiems priklausantį turtą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min