Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinė prokuratūra panaikino nutarimą Prancūzijoje ieškomą automobilį gražinti ankstesniam savininkui

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinė prokuratūra, išnagrinėjusi baudžiamosios bylos medžiagą, grąžino automobilį teisėtam savininkui, palangiškiui D. K. Toks nutarimas buvo priimtas išnagrinėjus visas faktines bylos aplinkybes.

Kaip rašoma Generalinės prokuratūros pranešime, ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad dabartinis automobilio Audi A6 savininkas D.K. pirko jį Lietuvoje 2007 metais. Automobilis į Lietuvą buvo atvežtas iš Prancūzijos.

Pirkimo teisėtumas naujajam savininkui nekėlė abejonių, kadangi transporto priemonės prancūziško registracijos liudijimo blankas buvo tikras, jo rekvizitai – įrašai, atspaudai, parašai keičiami nebuvo.

Praėjusiais metais D.K. nusprendė parduoti automobilį kitam žmogui ir perregistruojant jį įmonėje „Regitra“ paaiškėjo, jog parduodama mašina nuo 2007 metų kovo ieškoma Prancūzijoje.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, buvęs Audi A6 savininkas iš Prancūzijos pardavė mašiną 2007 m. kovo mėnesį, gaudamas už parduotą prekę tuščios sąskaitos čekį. Kadangi automobilis buvo draustas nuo vagystės, buvęs mašinos savininkas kreipėsi į draudimo bendrovę dėl išmokos nuo vagystės gavimo. Pastaroji atsisakė atlyginti žalą, nes tai buvo apgavikiškas pardavimo aktas.

Praėjusių metų spalio mėnesį Kretingos rajono apylinkės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą grąžinti automobilį senajam jo savininkui iš Prancūzijos paimant jį iš D.K. ir laikinai jam apriboti nuosavybės teises į minėtą automobilį. Tokį prokuroro nutarimą palangiškis įstatymų numatyta tvarka apskundė rajono aukštesniajam prokurorui ir ikiteisminio tyrimo teisėjui, tačiau skundai buvo atmesti.

Pasirodžius viešoj erdvėj šiai informacijai situaciją ėmėsi aiškintis Generalinė prokuratūra.

Susipažinus su Kretingos rajono apylinkės prokuratūros prokuroro priimtu nutarimu grąžinti automobilį ankstesniam jo savininkui, minėtą nutarimą Generalinė prokuratūra panaikino ir priėmė sprendimą grąžinti automobilį dabartiniam savininkui, kadangi ankstesnis savininkas automobilį prarado ne prieš savo valią, t. y. jis automobilį pardavė.

Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus vyriausiasis prokuroras Zenonas Burokas, turėdamas aukštesniojo prokuroro statusą, tokį nutarimą priėmė vadovaujantis Prokuratūros įstatymu ir Baudžiamojo proceso kodeksu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min