Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinė prokuratūra siekia buvusio Seimo pirmininko Viktoro Muntiano nuteisimo

Viktoras Muntianas.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Viktoras Muntianas.
Šaltinis: BNS
0
A A

Generalinė prokuratūra Lietuvos apeliaciniam teismui apskundė Kauno apygardos teismo nuosprendį, kuriuo buvo visiškai išteisintas buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas. Jis kaltintas organizavęs piktnaudžiavimą tarnyba ir dokumentų klastojimą.

Apeliacinis skundas paduotas liepos 18 dieną, BNS pranešė Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus atstovė.

„Minėtas nuosprendis buvo apskųstas dėl nuosprendyje išdėstytų išvadų neatitikimo bylos aplinkybėms ir dėl to netinkamai pritaikyto baudžiamojo įstatymo. Nuosprendžio kitų asmenų atžvilgiu prokuratūra neskundė, nes teismas, kaip ir prašė prokuroras, pripažino juos kaltais ir skyrė tinkamą bausmę", – rašoma Generalinės prokuratūros atsakyme BNS.

Liepos 1 dieną paskelbtu Kauno apygardos teismo nuosprendžiu V.Muntianas buvo visiškai išteisintas, nors prokuratūra siūlė jam skirti trejus metus laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams. Dabar Apeliacinio teismo prašoma skirti šią anksčiau prašytą bausmę.

Lietuvos apeliacinio teismo atstovė spaudai Kristina Petrošienė BNS sakė, kad baudžiamoji byla su skundais gauta rugpjūčio 10 dieną, jai nagrinėti paskirta spalio 27 dieną.

Skundus Apeliaciniam teismui taip pat parašė nuteistieji Virginijus Vizbaras, Antanas Balutis ir Birutė Jablonskienė.

Pareigūnai kaltina V.Muntianą 2007 metų birželį–gruodį organizavus valstybės tarnautojo – Kauno apskrities viršininko pavaduotojo V.Vizbaro – piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, siekiant asmeninės naudos dėl jam faktiškai priklausančio sklypo.

Be to, būdamas Seimo pirmininkas V.Muntianas esą organizavo neteisėtą blokų įkasimą faktiškai jo valdomame sklype, taip siekdamas imituoti neva senus pamatus, kad vėliau galėtų toje vietoje pradėti statybas.

V.Muntianas visą laiką neigė kaltę, tačiau esą nenorėdamas kompromituoti Seimo ir Pilietinės demokratijos partijos, kuriai tuomet vadovavo, politikas 2008 metų pavasarį atsistatydino iš parlamento pirmininko ir partijos lyderio pareigų.

Po 2008 metų spalį vykusių rinkimų V.Muntianas į parlamentą nebuvo išrinktas.

Drauge su juo buvo teisiami buvęs Kauno apskrities viršininko pavaduotojas V.Vizbaras, buvęs Kauno miesto vicemeras A.Balutis, Kauno verslininkės Laima Baranauskienė ir B.Jablonskienė.

V.Vizbaras kaltintas kyšio priėmimu, verslininkės – didelės vertės kyšio davimu ir dokumentų klastojimu, A.Balutis – pagalba duodant kyšį.

Teismas V.Vizbarą pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir nuteisė kalėti realia ketverių metų laisvės atėmimo bausme. Iš jo valstybės naudai konfiskuota per 100 tūkst. litų, kuriuos, kaip manoma, valdininkas gavo kaip kyšį.

A.Balutis nuteistas vieneriems metams, bausmės vykdymą atidedant tam pačiam laikui. L.Baranauskienė nuteista dvejiems metams ir šešiems mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams. B.Jablonskienė nuteista dvejiems metams, bausmės vykdymą atidedant tam pačiam laikui.

Iš viso šią bylą sudaro trys epizodai, kuriuos sieja V.Vizbaro nusikalstama veikla. Buvęs parlamento vadovas dalyvavo viename iš šių epizodų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min