Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinėje prokuratūroje – viešųjų pirkimų pažeidimai

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinė prokuratūra dalį paslaugų įsigijo be konkurso ir pažeisdama teisės aktų reikalavimus, – nustatė Valstybės kontrolės auditoriai, įvertinę institucijos finansinę atskaitomybę.

Išplatintame pranešime teigiama, kad dėl Generalinėje prokuratūroje nustatytų reikšmingų teisės aktų pažeidimų valstybės kontrolieriaus pavaduotojas Viktoras Švedas priėmė sprendimą, įpareigodamas generalinį prokurorą Algimantą Valantiną per 40 kalendorinių dienų traukti atsakomybėn pažeidimus padariusius asmenis.

Generalinės prokuratūros pastato Vilniuje statybų metu prireikus keisti pastato techninį projektą, Prokuratūra 380 tūkst. Lt vertės pakeitimus pavedė atlikti darbus vykdžiusiam rangovui be konkurso, tuo pažeisdama Viešųjų pirkimų įstatymą. Šio įstatymo reikalavimais nesivadovauta ir iš rangovo perkant sutartyje nenumatytą pastato interjero ir baldų išdėstymo projektą už 420 tūkst. Lt bei baldų ir kito turto už 152 tūkst. Lt.

Valstybiniai auditoriai nustatė, kad Generalinė prokuratūra dalį biudžeto lėšų naudojo ne tam, kam jos buvo numatytos: rekonstruojamam pastatui Panevėžyje ir naujajam pastatui Vilniuje įrengti Prokuratūra įsigijo baldų ir kito turto už daugiau nei 480 tūkst. Lt, nors šios lėšos buvo skirtos rekonstrukcijos ir statybos darbams.  
 
Valstybiniai auditoriai Generalinei prokuratūrai priekaištų turėjo ir dėl neteisingai pervedamų gyventojų pajamų mokesčio ir socialinio draudimo įmokų bei dėl vis dar nevykdomo 2000 m. Vyriausybės nutarimo perduoti turimas negyvenamas patalpas Marijampolėje Valstybės turto fondui.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min