Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinis prokuroras Darius Valys dar labiau sugriežtino ikiteisminių tyrimų terminų kontrolę

Darius Valys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Darius Valys
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinis prokuroras Darius Valys patvirtino naujos redakcijos Ikiteisminio tyrimo terminų kontrolės tvarkos aprašą, kuriuo dar labiau sugriežtinama tyrimo atlikimo terminų kontrolė, nustatoma, kiek laiko ir dėl kokių priežasčių jie gali būti pratęsiami, reikalaujama sudaryti tyrimo planus.

„Nuo šiol prokurorai ikiteisminio tyrimo terminą iš karto gali pratęsti ne ilgiau kaip trims mėnesiams. Dėl procedūrų, kurios trunka ilgiau, pavyzdžiui, dėl specialistui pavestos užduoties atlikimo ar dėl užsienio valstybėms išsiųsto
teisinės pagalbos prašymo ikiteisminio tyrimo terminas gali būti pratęsiamas ne ilgiau kaip šešiems mėnesiams.

Pasibaigus šiam terminui prokuroras, norėdamas jį pratęsti, turės raštu nurodyti atliktus veiksmus ir priežastis, dėl kurių nespėjo baigti tyrimo.

Nustatydami tokią tvarką siekiame, kad ikiteisminiai tyrimai būtų atliekami intensyviau“, – pabrėžia generalinis prokuroras.

Šiais metais patobulinta Informacinė prokuratūros sistema prokurorams ir jų vadovams leidžia operatyviau kontroliuoti ikiteisminius tyrimus – besibaigiant nustatytam terminui elektroninė sistema automatiškai išsiunčia priminimą prokurorui.

Per devynis šių metų mėnesius prokurorai ir ikiteisminio tyrimo pareigūnai ištyrė 32171 nusikalstamą veiką, t. y. 21 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. 73 proc. ikiteisminių tyrimų baigta per šešis mėnesius, t. y. 1,2 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Nuo 2010 m. spalio mėnesio nustatyti konkretūs ikiteisminio tyrimo terminai: dėl baudžiamojo nusižengimo ikiteisminis tyrimas turi būti atliktas ne ilgiau kaip per tris mėnesius, dėl nesunkių, apysunkių ir neatsargių nusikaltimų – ne ilgiau kaip per šešis mėnesius, dėl sunkių ir labai sunkių nusikaltimų – per devynis mėnesius.

Prioritetiniais laikomi ikiteisminiai tyrimai dėl nepilnamečiams seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui padarytų nusikaltimų.

Tokių nusikalstamų veikų tyrimas turėtų būti atliktas kuo skubiau ir ne  ilgiau kaip per 4 mėnesius.

Šį terminą galės pratęsti tik aukštesnysis prokuroras.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Darius Valys
Parašykite atsiliepimą apie 15min