Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 6d. 20:00

Geriausias apylinkės inspektorius Paulius Šimkus: „Hegzametru skaityti Donelaičio „Metų“ ištrauką – su tokia užduotimi teko susidurti pirmą kartą...“

Geriausi viešosios policijos pareigūnai 2014 m.
Policijos departamento nuotr. / Geriausio apylinkės inspektoriaus titulą pelnęs Paulius Šimkus.

Geriausio apylinkės inspektoriaus titulą pelnė Mažeikių policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnysis tyrėjas Paulius Šimkus, o geriausiais patruliais pripažinti Gintarė Kleveckaitė ir Mantas Barščiauskas iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos. Laimėtojų interviu – apie neseniai vykusį konkursą ir policininko profesiją.

Šiemet 19-ąjį kartą Medininkuose vykusiame geriausių šalies viešosios policijos pareigūnų konkurse, įveikęs šešių užduočių ruožą, geriausio apylinkės inspektoriaus titulą pelnė Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnysis tyrėjas Paulius Šimkus. Konkurso įspūdžiai, jo darbo patirtis ir veiksniai, jo manymu, padėję pelnyti geriausiojo vardą – tiesiai iš pareigūno lūpų.

– Ar pelnytas geriausiojo vardas įpareigoja siekti dar geresnių darbo rezultatų?

– Tarnybą pradėjau 2000-aisiais. Nuo pat pradžios visada siekiau tik geriausių darbo rezultatų. O kiekvienas įvertinimas, žinoma, tik dar labiau įpareigoja stengtis.

– Kelintą kartą dalyvavote geriausiojo Viešosios policijos pareigūno konkurse ir kokį aukščiausią titulą iki šiol yra pavykę pasiekti?

– Man šis konkursas trečiasis ir pats sėkmingiausias. Pirmąjį kartą konkurse dalyvavau 2011-aisiais, tada buvau pripažintas geriausiu apylinkės inspektoriumi apskrityje, tačiau respublikiniame konkurse sekėsi kiek prasčiau – užėmiau, berods, šeštąją vietą. Antrąjį kartą nepavyko įveikti pirmojo barjero ir į respublikinį konkursą atstovauti apskritį vyko mano kolega.

– Kaip manote, kokios trys jūsų savybės lėmė pergalę? Ar dalyvaujant šiame konkurse fortūna turi įtakos?

– Intuityvumas, greita reakcija, pozityvumas. O fortūną, manau, kiekviename konkurse geriau turėti savo barikadų pusėje. 2011 m. konkurso finaliniame etape man jos šiek tiek pritrūko, šiemet mes atsiskaitę.

– Kaip vertinate konkurse pateikiamas užduotis? Ar jos tikrai padeda atsiskleisti geriausioms pareigūno savybėms, reikalingoms policijoje?

– Konkurso rungtys buvo labai skirtingos, kai kurios net nesusijusios su policijos pareigūno kasdieniu darbu. Komisijos tikslas buvo visapusiškai išegzaminuoti dalyvius, todėl teko pademonstruoti ne tik tvirtą fizinį pasirengimą ar teorines žinias, bet ir bendrą išprusimą. Tad manau, kad rungčių metu buvo suteikta proga atsiskleisti visoms geriausioms turimoms savybėms.

Policijos departamento nuotr./Geriausi viešosios policijos pareigūnai 2014 m.
Policijos departamento nuotr./Geriausio viešosios policijos pareigūno P.Šimkaus (kairėje) apdovanojimas.

– Kaip po pergalės konkurse Jus pasitiko kolegos?

– Jau penktadienio popietę, paaiškėjus rezultatams, užgriuvo sveikinimų lavina. Esu labai dėkingas savo kolegoms, taip pat vadovams, kurie džiaugėsi mano pasiekimu ir nuoširdžiai sveikino pasiekus šį, pirmąjį mažeikiškiui, laimėjimą. Manau, kad ši pergalė – svarbus įvertinimas ne tik asmeniškai man, bet ir visai apskričiai, kurioje dirbu.

– Su kuria konkurse pateikta rungtimi buvo sunkiausia susidoroti ir kurį etapą įveikėte lengviausiai?

– Organizatoriai įdėjo daug pastangų rengiant konkurso užduotis, jos buvo įdomios, puikiai ir profesionaliai pateiktos. Negalėčiau išskirti vienos konkrečios rungties, visos užduotys reikalavo specifinių žinių, susikaupimo ir ištvermės. Gal kiek nustebino papildoma užduotis, kurios metu privalėjome hegzametru skaityti Kristijono Donelaičio „Metų“ ištrauką. Su tokia užduotimi teko susidurti pirmą kartą, tačiau komisija šioje rungtyje mane įvertino aukščiausiu balu, vadinasi, mano pasirodymas jiems patiko.

Policijos departamento nuotr./Geriausi viešosios policijos pareigūnai 2014 m.
Policijos departamento nuotr./Geriausias apylinkės inspektorius Paulius Šimkus konkurso metu

– Galbūt turite idėjų, kokia dar rungtis turėtų būti įtraukta, renkant geriausius šalies pareigūnus?

– Pasigedome vairavimo rungties. Manau, kad puikūs vairavimo įgūdžiai – vienas iš kriterijų, padedančių kuo geriau įgyvendinti užduotis tarnybos metu. Tačiau organizatoriai prasitarė, kad kitais metais tokia užduotis bus.

– Ar pareigūno profesija – Jūsų pašaukimas?

– Man patinka mano darbas, jį dirbu su entuziazmu, kaskart noriu tobulėti, o ir rutina neįsuka į savo gniaužtus. Kasdien jaučiuosi naudingas ir reikalingas bendruomenei, todėl nori nenori peršasi mintis, kad šis darbas – mano pašaukimas.

– Trumpai papasakokite apie savo kelią tarnyboje, ar daug pareigybių teko išbandyti?

– Pirmoji darbovietė buvo Pasienio policijos departamente prie VRM, Šiaulių rinktinės Zarasų užkardoje. Atsiradus laisvai vietai tos pačios rinktinės Mažeikių užkardoje, tarnybą tęsiau tėviškėje. Čia dirbau apie ketverius metus. Tačiau darbas man nebuvo labai įdomus, o Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, buvo aišku, kad greitai ji bus priimta ir į Šengeno erdvę, tad pasieniečiai prie vidinių ES sienų nebebus reikalingi.

Todėl su šiuo pokyčiu šiek tiek kitu kampu pasisuko ir mano profesinė karjera – 2005-aisiais pradėjau dirbti Mažeikių rajono PK Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio Apylinkės inspektorių veiklos grupės patruliu, vėliau – vyresniuoju patruliu.

2009 m., įgijęs bakalauro kvalifikacinį laipsnį, laimėjau atranką į Telšių aps. VPK Mažeikių r. PK Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjo pareigas, o nuo šių metų balandžio mėnesio, laimėjus atranką, tame pačiame poskyryje užimu vyresniojo tyrėjo pareigas.

Policijos departamento nuotr./Paulius Šimkus
Policijos departamento nuotr./Paulius Šimkus

– Ką veikiate laisvu nuo pareigų metu?

– Daugiausiai laisvo laiko praleidžiu su šeima – drauge keliaujame, užsiimame mums įdomia veikla. Taip pat domiuosi kompiuteriais, technikos naujovėmis. Savo laisvalaikio neįsivaizduoju ir be įdomios knygos rankose. Tačiau, kaip bebūtų gaila, pastarajam pomėgiui lieka vis mažiau laiko.

– Ar pelnęs geriausiojo titulą kitąmet ryšitės vėl dalyvauti konkurse?

– Jei ir ryšiuos, tai vien tam, kad vėl sutikčiau puikius kolegas iš visos Lietuvos.

Viršininkas: „Paulius – profesionalas“

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas Imantas Motiejūnas apie geriausią šalies apylinkės inspektorių atsiliepė pačiais geriausiais žodžiais.

„Paulius – profesionalus, savo darbo specifiką išmanantis pareigūnas, kuriuo galima pasitikėti bet kokioje situacijoje. Jis visada pasiryžęs padėti kolegoms, jų išklausyti, patarti. Be to, jis ne tik patikimas darbuotojas, bet ir puikus žmogus, trykštantis entuziazmu, gera nuotaika, nestokojantis puikių idėjų, siekiantis užsibrėžtų tikslų. Apie visas Pauliaus turimas savybes bei nepriekaištingą darbą policijoje byloja jo pelnytas pasiekimas“.

Policijos departamento nuotr./Geriausi viešosios policijos pareigūnai 2014 m.
Policijos departamento nuotr./Geriausio apylinkės inspektoriaus titulą pelnęs Paulius Šimkus atsiima apdovanojimą

Geriausi patruliai – kauniečiai

Geriausiais patruliais pripažinti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Eismo įvykių registravimo skyriaus patrulė Gintarė Kleveckaitė ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos kelių patrulių kuopos 2-ojo būrio patrulis Mantas Barščiauskas.

– Kokius įspūdžius paliko šis konkursas?

Gintarė: Šis konkursas man paliko pačius geriausius įspūdžius. Patiko organizatorių įdomiai parengtos užduotys, malonus bei šiltas dalyvių sutikimas ir suorganizuotas laisvalaikis. Konkurso metu patirti įspūdžiai man išliks tikrai labai ilgam.
 

Mantas: Šis konkursas man paliko gerus ir įsimintinus įspūdžius, kurių aš nepamiršiu dar ilgai.

– Kuri rungtis patiko labiausiai?

Gintarė: Negalėčiau išskirti kokios nors vienos rungties, kadangi visos buvo išties labai gerai parengtos bei įdomios, tačiau įdomiausios buvo tos, už kurias gavome geriausius įvertinimus.

Pakankamai sudėtingas ir įdomus buvo žinių patikrinimo testas, kurio klausimai buvo ne vien tik susiję su policijos darbu, bet, pavyzdžiui, klausimas, ką reiškia arachnofobija? O šį terminą aš puikiai žinojau, kadangi pati turėjau fobiją vorams.

Taip pat labai patiko figūrinio vairavimo dviračiu bei automobiliu rungtis. Mėgstu vairuoti, tad buvo įdomu išbandyti save ir pasivaržyti su kolegomis.

Netikėta buvo ir papildoma užduotis – varžėmės, kas greičiausiai be klaidų parašys Lietuvos himną.

Mantas. Labai nustebino papildoma rungtis, kurioje reikėjo parašyti Lietuvos himną.

– Kuri rungtis pareikalavo daugiausiai jėgų?

Gintarė. Nebuvo lengva nė viena rungtis, tačiau galėčiau išskirti fizinio pasirengimo bei šaudymo rungtį, nes ji pareikalavo daugiausiai fizinės jėgos, ištvermės bei susikaupimo šaudant. Daug pastangų reikėjo įdėti bandant pažaboti jaudulį.

Mantas. Visos rungtys reikalavo daug jėgų, tik vienose reikėjo įdėti daugiau fizinių pastangų, kitos rungtys reikalavo atskleisti protinius sugebėjimus.

Policijos departamento nuotr./Geriausi viešosios policijos pareigūnai 2014 m.
Policijos departamento nuotr./Geriausia patrulių pora pripažinti kauniečiai – Gintarė Kleveckaitė ir Mantas Barščiauskas

– Ar jautėte kolegų palaikymą ruošdamiesi konkursui ir pačiame konkurse?

Gintarė. Taip, be abejo, palaikymą jaučiau. Kolegos linkėjo sėkmės atstovaujant Kauno apskritį. Dėkoju savo vadovams, kolegoms, kurie mums su Mantu, ruošiantis šiam konkursui, sudarė galimybę patobulinti šaudymo bei vairavimo įgūdžius.

Mantas. Taip, kolegos palaikė. Ypač daug naudingų patarimų sulaukiau iš vadų bei kolegų, dalyvavusių panašaus pobūdžio konkursuose, kurie pasidalijo ne vienu naudingu patarimu ir be kurių pagalbos tikai nebūčiau pasiekęs esamo rezultato.

– Jeigu šį konkursą organizuotumėte, ką jame keistumėte?

Gintarė. Konkurse visos užduotys labai įdomios bei įvairios, nieko nekeisčiau, nebent tik pridėčiau užduotį patikrinti pareigūnų fizinę jėgą, ne tik ištvermę. Taip pat galbūt būtų įdomu išbandyti  simuliatoriaus rungtį.

Mantas. Man labiau patinka konkursuose dalyvauti nei jį organizuoti, todėl visas konkursas, mano nuomone, vyko sklandžiai ir trūkumų jame neįžvelgiau.

– Ar rekomenduotumėte savo kolegoms dalyvauti šiame konkurse ir kodėl?

Gintarė. Tikrai rekomenduočiau kolegoms savo jėgas išbandyti tokiame konkurse. Šis konkursas – puiki galimybė pasitikrinti, ką sugebi geriausiai ir kur dar reikia patobulinti savo žinias ar sugebėjimus. Taip pat yra puiki proga susipažinti bei pabendrauti su kolegomis iš kitų miestų ar kitų valstybių pareigūnais, kurie taip pat dalyvauja šiuose konkursuose.

Mantas. Taip,  rekomenduočiau, tai puiki galimybė išbandyti savo jėgas.

Policijos departamento nuotr./Geriausi viešosios policijos pareigūnai 2014 m.
Policijos departamento nuotr./Geriausia patrulių pora pripažinti kauniečiai – Gintarė Kleveckaitė ir Mantas Barščiauskas

– Kodėl pasirinkote policininko profesiją?

Gintarė. Nuo pat vaikystės žavėjausi žmonėmis, kurie gali padėti kitiems. Dėl to ir džiaugiuosi pasirinkusi policininko profesiją, kadangi gerai jaučiuosi padėdama žmonėms.

Mantas. Policininko profesiją pasirinkau todėl, kad nuo mažens norėjau juo tapti.

– Kokios akimirkos darbe Jums yra pačios geriausios ir įsimintiniausios?

Gintarė. Geriausios akimirkos darbe yra tos, kada pavyksta padėti žmogui, kada atlikti darbai ir pasiekti rezultatai yra įvertinami. Visa tai veda į priekį, skatina savo darbą atlikti kuo geriau.

Policijos departamento nuotr./Geriausių šalies viešosios policijos pareigūnų konkursas
Policijos departamento nuotr./Geriausių šalies viešosios policijos pareigūnų konkursas

Pagrindinis geriausio šalies viešosios policijos patrulio ir geriausio šalies viešosios policijos prevencijos padalinio tyrėjo (apylinkės inspektoriaus) konkurso tikslas yra paskatinti policijos pareigūnus gerinti profesinį pasirengimą, siekti geresnių darbo rezultatų, gilinti žinias, gebėti taikyti jas praktiškai, stiprinti drausmę ir tarpusavio santykius, kelti darbo ir asmeninės kultūros lygį.

Konkurso finaliniame etape policijos patruliai ir apylinkės inspektoriai varžėsi taktikos, šaudymo, figūrinio vairavimo, dėmesingumo rungtyse, sprendė žinių patikrinimo testą, formavo administracinio teisės pažeidimo bylas, parodė savo sugebėjimus dirbant su registrais. Be to, jų laukė netikėtos papildomos rungtys.

Parengta pagal Telšių aps. VPK ir Kauno aps. VPK informaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min