Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 15d. 12:44

Geriausias pasieniečių šuo Rolfas sulaikė avariją sukėlusį girtą vairuotoją

rolfas
VSAT nuotr. / Geriausias pasieniečių šuo Rolfas

Nuo pasieniečių sprukęs girtas vairuotojas nesuvaldė automobilio ir trenkėsi į priešinga kryptimi važiavusią mašiną. Žmogų sužalojęs avarijos kaltininkas bandė pasislėpti miške, tačiau buvo sulaikytas pasieniečių tarnybinių šunų meistriškumo čempionato nugalėtojo vokiečių aviganio Rolfo.

VSAT praneša, kad sekmadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai prie pat sienos su Baltarusija, Vilniaus rajono Vindžiūnų kaimo prieigose, patikrinimui stabdė automobilį „BMW“.

Jo vairuotojas nepakluso uniformuotų pasieniečių, stovėjusio prie tarnybinio visureigio įjungtais švyturėliais, reikalavimui. „BMW“ pralėkė pro šalikelėje buvusius VSAT pareigūnus ir dideliu greičiu nurūko Šumsko kaimo link.

Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiai šoko į visureigį ir pradėjo vytis bėglį. Šis vairavo itin pavojingai – lėkdamas dideliu greičiu „BMW“ blaškėsi po visą žvyrkelį nuo vieno krašto prie kito, todėl kėlė didelį pavojų kitiems eismo dalyviams.

Netrukus įvyko nelaimė – „BMW“ vairuotojas eilinį kartą metėsi į priešingą eismo juostą, kuria važiavo automobilis „Volkswagen Passat“, ir trenkėsi į jį. Po smūgio abu automobiliai keliskart apsisuko ir nulėkė į šalikelės griovius.

Kai į šią vietą atskubėjo pasieniečiai, „BMW“ vairuotojo mašinoje nebebuvo – jis tamsoje paspruko į mišką. VSAT pareigūnai iškvietė greitąją pagalbą, kurios prireikė „Volkswagen Passat“ važiavusiems vietiniams gyventojams – vyrui ir moteriai.

Atvykę medikai vairuotoją greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvežė į ligoninę. Keleivė po medikų apžiūros gydoma ambulatoriškai.

„BMW“ vairuotojui pasprukti pasieniečiai neleido. Tamsoje vietovei apieškoti buvo panaudotas VSAT Vilniaus rinktinės kinologo Ivano Blinovo augintinis vokiečių aviganis Rolfas. Šis šuo šiemet gegužę vykusiame VSAT tarnybinių šunų meistriškumo čempionate tapo nugalėtoju.

Savo profesionalumą Rolfas pademonstravo ir šįsyk – po neilgos paieškos jis tamsoje susekė krūmynuose pasislėpusį ir ant žemės gulėjusį vyrą. Paskui Rolfą atskubėję pasieniečiai jį sulaikė.

Paaiškėjo, kad „BMW“ vairavo ir po avarijos spruko 40-metis Vilniaus rajono gyventojas. Nuo jo sklido alkoholio tvaikas. Į įvykio vietą iškviesti policininkai bėgliui nustatė 2,42 promilės girtumą.

Sulaikytąjį pasieniečiai perdavė policijos pareigūnams, kurie tiria šį įvykį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min