15min be reklamos
2022 11 30, 09:08

Gimnazistas iš Šiaulių krašto bus teisiamas dėl narkotinių medžiagų platinimo

Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 18-metis gimnazistas kaltinamas neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir jų platinimu nepilnamečiams.
Policijos pareigūnas
Asociatyvi nuotr. / Lietuvos Respublikos prokuratūros nuotr.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šių metų vasario–kovo mėnesiais, dar būdamas nepilnametis, vaikinas galimai platino narkotines medžiagas – kanapes (antžemines jų dalis) 15-ai asmenų, iš kurių devyni – nepilnamečiai.

Jaunuolis, įtariama, įsigijo ne mažiau kaip 20 gramų narkotinių medžiagų, kurias platino tą pačią mokyklą lankantiems vaikams ir kitiems asmenims, susisiekusiems su juo per socialinius tinklus.

Liudytojų parodymais, su kaltinamuoju dėl narkotinių medžiagų įsigijimo jie tardavosi mobiliaisiais telefonais bei mokykloje. Kovo mėnesio pabaigoje policijos pareigūnų atliktos kratos metu vaikino gyvenamojoje vietoje buvo rastos ir paimtos likusios narkotinės medžiagos. Kaltinamasis savo kaltę pripažino iš dalies.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti jaunuoliui gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų, už jų platinimą nepilnamečiams – nuo trejų iki dvylikos metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min