Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 23d. 16:50

Ginklą su šoviniais nudžiovęs panevėžietis su laisve atsisveikins beveik septyneriems metams

Antrankiai
Elektrėnų PK nuotr. / Antrankiai

Panevėžio rajono Burvelių kaime iš gyvenamojo namo pagrobęs šaunamąjį ginklą su dideliu kiekiu šovinių ir skystųjų kristalų televizorių, dvidešimtmetis panevėžietis G. I. nuteistas septynerių metų šešių mėnesių laisvės atėmimu, jam priteista atlyginti padarytą žalą.

Tokį sprendimą, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų, susijusių su ginklo, šaudmenų, svetimo turto pagrobimu ir sugadinimu, baudžiamąją bylą, priėmė apygardos teismas.

Prokurorai teigia, kad už ginklo ir šaudmenų, ypač didelio jų kiekio, pagrobimą įstatymai numato griežtas laisvės atėmimo bausmes. Nusikaltimai, susiję su neteisėtu disponavimu ginklais ir šaudmenimis, yra pavojingi visuomenei, nes pagrobti ir parduoti ginklai, patekę į neatsakingų ar nusikalsti linkusių asmenų rankas, sudaro sąlygas daryti kitus nusikaltimus.

Teismas, patvirtinęs prokurorų pateiktus kaltinimus dėl svetimo turto sugadinimo, įsibrovimo į gyvenamąsias patalpas pagrobiant šaunamąjį ginklą su dideliu kiekiu šovinių, televizorių su distanciniu valdymo pulteliu ir laikrodį, konstatavo, kad teismų praktikoje dideliu kiekiu pripažįstamas ir mažesnis už nurodytą šovinių kiekį, todėl neteisėtas apie 160 šaudmenų pagrobimas vertintinas didelio jų kiekio pagrobimu.

Už svetimo turto pagrobimą įsibraunant į patalpas baudžiama laisvės atėmimu iki septynerių metų, už sunaikinimą – iki penkerių metų, už šaunamojo ginklo, šaudmenų ar sprogstamųjų medžiagų pagrobimą – iki septynerių arba dešimties metų.

Temos: 2 Vagystė Ginklas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min