Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 28d. 11:07

Ginklo pagrobimas jaunam žmogui gali kainuoti laisvę

Revolveriai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Revolveriai

Už revolverio pagrobimą zarasiškis nubaustas 90 parų areštu, už svetimo, pavogto pistoleto laikymą be leidimo panevėžietis – 50 parų areštu, už pistoleto ir 160 šovinių pagrobimą dar vienas panevėžietis laisvės neteko septyneriems su puse metų – tokios bausmės paskirtos teismui išnagrinėjus Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo skyriaus prokurorų perduotas su neteisėtu ginklų ir šaudmenų disponavimu susijusias tris nusikaltimų nuosavybei baudžiamąsias bylas.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros pranešime, prokurorai teigia, kad nusikaltimai, susiję su neteisėtu disponavimu ginklais ir šaudmenimis, yra pavojingi visuomenei, nes pagrobti ir parduoti ginklai, patekę į neatsakingų ar nusikalsti linkusių asmenų rankas, sudaro sąlygas daryti kitus nusikaltimus. Už ginklo ir šaudmenų, ypač didelio jų kiekio, pagrobimą įstatymai numato su laisvės atėmimu susijusias bausmes.

Zarasų rajono gyventojas K.B. pripažintas kaltu pagrobęs šaunamąjį ginklą ir šaudmenis Dusetų seniūnijos Sadūnų kaime sausio 26 d., kai įsibrovęs į ūkininko namą K.B. nugvelbė kelis blokus cigarečių ir susigundė pagrobti savigynai laikytą šaunamąjį ginklą – revolverį „Kora Brno“ ir 8 šaudmenis. Vaikinas miške išbandė ginklą ir pašaudė, po to parsinešė namo ir paslėpė. Po mėnesio prisipažino namiškiams pavogęs ginklą ir paprašė gražinti jį savininkui.     

Valstybės kaltintojas už ginklo ir šaudmenų pagrobimą teisiamajam prašė skirti trejų metų šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Teismo baudžiamuoju įsakymu nubaustas panevėžietis A.J., kuris neturėdamas leidimo laikė kitų asmenų pavogtą šaunamąjį ginklą – pistoletą „Browning“ ir tinkamus jam keturis 9 mm kalibro šovinius, rastus darant kratą dėl kitų nusikalstamų veikų.

Už šaunamojo ginklo ir didelio kiekio – 160 šovinių ir televizoriaus pagrobimą iš gyvenamojo namo Panevėžio rajono Burvelių kaime panevėžietis G. I. nuteistas griežčiau – septynerių metų šešių mėnesių laisvės atėmimu.

Už šaunamojo ginklo ir šaudmenų pagrobimą baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki septynerių metų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min