Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ginklų kontrabanda įtariamo Rusijos piliečio Dmitrijaus Ustinovo advokatas nenori, kad jo ginamasis būtų perduotas JAV

Teismas dėl Dmitrijaus Ustinovo ekstradicijos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kadras iš pirmosios instancijos teismo dėl Dmitrijaus Ustinovo ekstradicijos
Šaltinis: 15min
0
A A

Skundą dėl Vilniaus apygardos teismo sprendimo perduoti Jungtinėms Amerikos Valstijoms ginklų kontrabanda įtariamą Dmitrijų Ustinovą pateikęs advokatas tikino, kad pagal tarptautinės teisinės pagalbos sutartį Lietuva yra įsipareigojusi ginti Rusijos piliečius taip pat, kaip Lietuvos.

Pirmadienio rytą Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo skundą dėl žemesnės instancijos teismo sprendimo perduoti Rusijos pilietį Dmitrijų Ustinovą Jungtinėms Amerikos Valstijoms.

Verdiktą, kuris bus galutinis ir neskundžiamas, Apeliacinis teismas žada skelbti trečiadienį priešpiet.

Šios dienos teismo posėdyje dėl ginklų kontrabandos įtariamas D.Ustinovas asmeniškai dalyvauti nepanoro.

Įtariamajam, kaip ir pirmosios instancijos teisme, atstovavo advokatas Drąsutis Zagreckas.

Žinomas teisininkas ir teismo posėdyje, ir po jo bendraudamas su žurnalistais pareiškė mintį, kad Lietuva pernelyg skuba, sutikdama išduoti D.Ustinovą Jungtinėms Amerikos Valstijoms.

D.Zagreckas priminė, kad pagal tarptautinės teisinės pagalbos sutartį Lietuva yra įsipareigojusi ginti Rusijos piliečius taip pat, kaip Lietuvos.

Advokatas D.Zagreckas prašė teismo posėdį atidėti ir skirti papildomo laiko dokumentų vertimui, be to, gynėjas pageidavo iškviesti „kompetentingesnį“ ginklų specialistą. Teisėjas prašymus atmetė, be kita ko, motyvuodamas tuo, kad spaudžia skundo nagrinėjimo terminai. Vis dėlto teisėjas prasitarė, kad jeigu sprendžiant bylą iš tiesų pritrūks duomenų, procesą bus galima atnaujinti.

„Mes eilinį kartą skubame – Amerikos teisingumo departamentas pamojo pirštu, ir skubame. Žmogui gresia iki 20 metų kalėjimo... Reikia išsiaškinti. Jeigu ne nusikaltimas, negalime išduoti. Lietuva yra įsipareigojusi ginta Rusijos piliečius, kaip savo. O mes skubam išspręsti šį kausimą – terminai, terminai...“, – pirmadienį teismo posėdyje audringai argumentavo D.Ustinovo advokatas.

Savo ruožtu posėdyje dalyvavusi Generalinės prokuratūros atstovė teigė, kad pirmosios instancijos teismas šioje byloje pakankamai įsigilino į visas aplinkybes, todėl priėmė pagrįstą ir teisėtą sprendimą. Posėdyje dalyvavusi prokurorė D.Ustinovo ekstradicijos būtinybės išsamiau neargumentavo nei teismui, nei žurnalistams. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min