Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ginklu restorane besišvaisčiusio J.Pauliko advokatei abejonių kelia jo patikrinimas alkoholio matuokliu

Jonas Paulikas siekia grįžti į tarnybą.
„Scanpix“ nuotr. / Jonas Paulikas
Šaltinis: BNS
0
A A

Ginklu Vilniaus restorane besišvaisčiusio buvusio Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūno Jono Pauliko advokatei Onai Vitarienei abejonių sukėlė alkoholio matuoklis, kuriuo įvykio metu buvo tikrintas buvęs pareigūnas.

Pirmadienį Vilniaus apygardos administraciniam teismui antrą kartą nepavyko pradėti nagrinėti bylos, kurioje buvęs prezidento Algirdo Brazausko apsaugininkas J.Paulikas siekia atgauti policijos konfiskuotą vardinį pistoletą.

J.Pauliko advokatė teismui pateikė keletą prašymų, kuriais norima iš sostinės policijos pareigūnų išsireikalauti filmuotos medžiagos, kurioje matyti, kaip buvo tikrinamas buvusio apsaugininko girtumas, bei alkoholio matuoklio užfiksuotų duomenų registravimo dokumentus.

Anot advokatės, J.Paulikas galėjo būti priverstas pūsti į alkoholio matuoklį tris kartus iš eilės, tuo tarpu kai dokumentuose yra numatyta, kad tarp pūtimų turi būti daromos bent 100 sekundžių pertraukos. Tokiu būdu alkoholio matuoklio duomenys, anot atstovės, galėjo būti netikslūs.

Be to, O.Vitarienė BNS sakė, kad matuoklis „Lion Alcotester 500", kurio tikrintas J.Paulikas, yra žinomas kaip itin prastos kokybės aparatas, kurio duomenys dažnai būna netikslūs.

Advokatė taip pat suabejojo ir tuo, ar buvęs VAD pareigūnas iš viso teisėtai buvo tikrintas alkoholio matuokliu, nes toks tikrinimas esą atliekamas tik vairuotojams.

Kitas posėdis numatytas spalio 29 dieną.

Ginklas iš majoro laipsnį turinčio J.Pauliko buvo atimtas po įvykio 2007-ųjų rugpjūtį, kai dar dirbdamas Vadovybės apsaugos departamente (VAD) jis neblaivus Vilniaus „Amatininkų užeigoje" šaudė į virėją iš vėliau konfiskuoto pistoleto.

2009 gegužę J.Paulikui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, kuriame aiškinama, jog jis nešiojosi ginklą ir šaudmenis būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Už šį pažeidimą iš buvusio A.Brazausko apsaugininko Vilniaus trečiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Gedimino Vidžiūno nutarimu ir buvo konfiskuotas pistoletas su dviem apkabomis šovinių.

A.Paulikas su konfiskavimu nesutiko ir jį apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

2007 metų rugpjūčio 15-osios paryčiais 39 metų VAD pareigūnas kilus konfliktui su sostinės restorano „Amatininkų užeiga" personalu, išsitraukė vardinį ginklą „Sig Sauer" ir septynis kartus iššovė į po virtuvę bėgiojantį ir nuo įsiutusio pareigūno bandantį pasislėpti virėją.

Po konflikto, per kurį niekas nenukentėjo, VAD pareigūnas buvo sulaikytas ir nuvežtas į Vilniaus 3-ąjį policijos komisariatą. Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis - matuoklis pareigūno organizme nustatė esant 3,68 promilės alkoholio. Vežamas į komisariatą, jis necenzūriniais žodžiais plūdo policininkus, priešinosi išvedamas iš automobilio.

Kitą dieną po incidento J.Paulikas atsigulė į ligoninę. Spauda teigė, kad majoras skundėsi neva buvęs sumuštas jį sulaikiusių policijos pareigūnų - jam ant veido buvo kraujosruva.

Po įvykio VAD majoras J.Paulikas buvo atleistas iš pareigų.

Kadenciją baigusį prezidentą A.Brazauską saugojęs J.Paulikas buvo vienas labiausiai patyrusių VAD darbuotojų, čia dirbęs nuo 1991 metų. Už gerą tarnybą pareigūnas buvo apdovanotas vardiniu ginklu, kuriuo ir švaistėsi restorane.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min