Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ginkluotas plėšikas namuose – labiausiai lietuvius gąsdinantis užpuolimo scenarijus

Ginkluotas peiliu
123rf.com nuotr. / Ginkluotas peiliu
Šaltinis: 15min
0
A A

Labiausiai gyventojai bijo, kad juos namuose užpuls ginkluotas plėšikas. Visoje Lietuvoje apklausti žmonės taip pat įvardijo, jog bijo išgirsti po namus vaikščiojančio plėšiko žingsnius ar jo daužiamo stiklo garsą, išsigąstų radę sugadintą durų spyną, sunerimtų namuose pasigedę daiktų, parodė ne gyvybės draudimo bendrovės BTA užsakytas tyrimas.

„Tyrimo metu paaiškėjo, kad net 49 procentai žmonių bijo, kad plėšikas bus ginkluotas. Didžioji dalis ginkluoto užpuoliko baimę įvardinusių asmenų gyvena mažuose miestuose ar rajonų centruose. Šiose vietovėse gyvenantys asmenys – vyresnio amžiaus. Jie bijo, kad reikiamu momentu neprisišauks pagalbos“, – ketvirtadienį paviešintame pranešime cituojama bendrovės BTA Turto draudimo produktų vadovė Dalia Strazdienė.

Iš 1 011 apklaustųjų net ketvirtadalis (25 proc.) nurodė, kad labiausiai bijotų išgirsti naktį po namus vaikščiojančius plėšikus. Tyrimo metu paaiškėjo, kad tokio apiplėšimo scenarijaus labiausiai bijo aukščiausio išsimokslinimo respondentai bei didžiųjų miestų gyventojai.

Nepaisant visų žmonių baimių, statistika rodo, kad dauguma vagysčių įvykdoma šeimininkams išvažiavus, palikus neprižiūrimą būstą ar jiems miegant. Jei vagystė suplanuota, dažniausia ji įvykdoma žaibiškai. Be grynųjų pinigų ir mobiliosios ar kompiuterinės įrangos, kuri labai populiari tarp vagių, vagys taip pat susirenka papuošalus, kailinius ir kitą brangų, greit ir nesunkiai realizuojamą turtą.

Būsto draudimas nuo plėšimų – vienas paprasčiausių, klasikinių apsaugos variantų.

Iš 1 011 visoje Lietuvoje apklaustųjų 11 procentų asmenų teigė, kad labiausiai bijotų išgirsti naktį plėšiko daužiamo stiklo garsą. 6 procentus išgąsdintų rasta sugadinta durų spyna. 5 procentai baimintųsi nerasti dalies daiktų namuose.

Remiantis draudimo bendrovės užsakyta rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa, būsto draudimas nuo plėšimų yra viena populiariausių draudimo rūšių. Taip pat gyventojai linkę draustis nuo automobilių vagysčių ir traumų. Būstą vienodai linkę draustis ir daugiau, ir mažiau išsilavinę didmiesčių bei mažesnių miestelių gyventojai.

2014 m. bendrovė BTA užregistravo 39 tūkst. naujų įvykių ir išmokėjo 27 mln. eurų draudimo išmokų. Pernai ne gyvybės draudimo bendrovė vidutiniškai per vieną mėnesį išmokėjo daugiau kaip 2 mln. eurų, per vieną darbo dieną išmokėjo vidutiniškai po 100 tūkst. eurų arba per vieną darbo minutę vidutiniškai išmokėjo po 200 eurų draudiminių įvykių žaloms padengti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min