Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 07, 13:47

Gintaras Petrikas prašosi į laisvę

Dėl indėlininkų turto iššvaistymo nuteistas buvęs EBSW grupės prezidentas Gintaras Petrikas penktadienį Lietuvos apeliacinio teismo prašė pakeisti jam kitoje byloje skirtą suėmimą į švelnesnę kardomąją priemonę.
Gintaras Petrikas
Gintaras Petrikas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vienoje byloje jau nuteistas, o kitoje dar besibylinėjantis kaltinamasis sakė, kad, atsižvelgus į šeiminę padėtį, jis galėtų prašyti būti paleidžiamas lygtinai iš įkalinimo įstaigos. Prokuratūra siūlė jo prašymą atmesti.

„Esu atbuvęs įkalinimo įstaigoje penkerius metus ir keturis mėnesius (...) Aš atbuvau didžiąją dalį bausmės, likusi mažesnioji dalis“, – teisme penktadienį kalbėjo G.Petrikas.

Vilniaus apygardos teismas anksčiau G.Petrikui skyrė penkerių su puse metų laisvės atėmimo bausmę. Kiek didesnę bausmę atskiroje byloje paskelbė ir Kauno apygardos teismas, tačiau šis nuosprendis neįsigaliojęs ir byla nagrinėjama apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniame teisme. Kauno byloje G.Petrikui suėmimas skirtas kaip kardomoji priemonė.

G.Petrikas teisme penktadienį kalbėjo, kad jį paleidus iš suėmimo įstaigos, žmona ir trys nepilnamečiai vaikai išsyk atvyktų į Lietuvą iš JAV, kur G.Petrikas sulaikytas 2004–aisiais po septynerių metų slapstymosi.

„Galėčiau prašytis dėl šeimyninės padėties lygtinio paleidimo. Man nėra jokio pagrindo slėptis“, – tikino G.Petrikas.

„Kai jau šitiek atbuvęs, ar jis gali slėptis, ar jis gali kenkti“, – antrino advokatas Vytautas Sviderskis.

Generalinės prokuratūros prokurorė Aida Japertienė teigė, kad bylos aplinkybės nepasikeitė ir G.Petrikos prašymas turi būti atmestas.

Apeliacinis teismas dėl šio skundo nutartį skelbs sausio 12 dieną.

Nagrinėdamas bylą Apeliacinis teismas penktadienį taip pat turėjo paskelbti pertrauką, nes į posėdį neatvyko nė vienas iš keturių kviestų liudytojų.

Advokatų ir prokurorės pageidavimu, tris iš jų bus stengiamasi pakviesti.

Kauno teismas septyneriems metams nelaisvės G.Petriką 2009–aisiais nuteisė dėl 24 mln. litų bendrovei Investicinė Kauno holdingo kompanija indėlininkų patikėto turto iššvaistymo.

Pernai vasarį kitą apkaltinamąjį nuosprendį paskelbė Vilniaus apygardos teismas, skyręs penkerių su puse metų laisvės atėmimą dėl turto iššvaistymo 1995 metais, kai jis buvo Lietuvos valstybinio komercinio banko (LVKB) tarybos pirmininku bei asociacijos „Grupė Rytai, Baltijos šalys, Vakarai“ (EBSW) prezidentu.

Į bausmių laiką įskaičiuotas ankstesnis suėmimo terminas, bausmė kiek sutrumpinta ir pritaikius amnestiją.

1997 metais iš Lietuvos pabėgęs G.Petrikas JAV gyveno svetima pavarde, vertėsi akinių nuo saulės prekyba.

Lietuvos prašymu jį sulaikė JAV Federalinių tyrimų biuro pareigūnai, į Lietuvą jis pargabentas 2007 metų rugsėjį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min