Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 29d. 13:23

Gintaro Petriko byla vėl pajudėjo (video, atnaujinta 15.44 val.)

G.Petrikas Vilniaus teisme.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / G.Petrikas Vilniaus teisme.

Į teismo procesą sostinėje įtariamasis pirmą sykį atvyko lydimas konvojaus pareigūnų.

Ketvirtadienį po ganėtinai ilgos pertraukos Vilniaus apygardos teisme toliau nagrinėjama EBSW įkūrėjo G.Petriko byla, jau seniai kvepianti senatimi. Kaip jau pasakojo 15min.lt, sostinės teismas pertrauką šioje byloje buvo padaręs nuo liepos 2–osios. Rugsėjo 22–ąją, kaip planuota, proceso pratęsti nepavyko, mat tąsyk susirgo teisėjas Vladislavas Lenčikas.Kai Petrikas išvyko iš Lietuvos – dabar ant jo galima karti visus šunis ir atplauti juodus kumelius, – apie aplinkybes, dėl kurių jo ginamojo padėtis tapo nepavydėtina, kalbėjo V.Sviderskis.

Ketvirtadienio posėdis taip pat vos nežlugo. Beveik 20 minučių vėlavo prokuroras Saulius Verseckas. Teismo darbuotojai buvo pradėję jo paiešką. „Laba diena, labai atsiprašau! Niekaip neradau, kur mašiną pasistatyti, važinėjau ratais“, – uždusęs teisinosi prokuratūros atstovas.  

Kol teismas laukė vėluojančio advokato, G.Petrikas prakaitavo. Su šilta striuke iš įkalinimo vietos atvežtas įtariamasis prašė pareigūnų leidimo prišildytoje salėje nusirengti. Tačiau antrankiais surakintam G.Petrikui liepta kentėti iki teismo posėdžio.

Advokatas: nenuteisti Petriko būtų drąsu 

Pirmiausia teismas nutarė išklausyti G.Petriko gynėjo Vytauto Sviderskio. „Dabar reikia didžiulės drąsos nenuteisti Petriko už bet kokį jam inkriminuojamą straipsnį!“ – apie politikų ir visos visuomenės spaudimą šioje byloje pareiškė garsus teisininkas.

Kaip jau skelbta anksčiau, sostinėje nagrinėjamoje byloje 46 metų G.Petrikas įtariamas, kad 1995 metais, būdamas banko Lietuvos valstybinio komercinio banko tarybos pirmininkas bei asociacijos „Grupė Rytai, Baltijos šalys, Vakarai“ (EBSW) prezidentas, iš anksto susitaręs ir veikdamas bendrininkų grupėje su kitais jau nuteistais asmenimis, organizavo didelės vertės banko turto – per 16,2 mln. litų – iššvaistymą.

Dėl iššvaistytų pinigų civilinį ieškinį yra pareiškęs Lietuvos valstybinio komercinio banko teises perėmęs Turto bankas. Jis iš kaltinamojo siekia prisiteisti daugiau nei 16 mln. litų ir daugiau nei 2 mln. litų delspinigių. G.Petrikui gresia laisvės atėmimas iki 7 metų.

15min.lt taip pat jau ne sykį pasakojo apie kitą Kaune nagrinėtą G.Petriko bylą dėl kitų kaltinimų. Liepos pabaigoje Kaune paskelbtas nuosprendis ir G.Petrikas suimtas teismo salėje.

Palyginimas apie palto sagas

Kaltinamojo advokato V.Sviderskio kalba trunka jau visą valandą. Gynėjas vis akcentavo, kad jo ginamasis šioje byloje pasmerktas iš anksto.

Anot advokato, didžiulę reikšmę šiame procese turi dar 1999 metais Vilniaus 2-ame apylinkės teisme priimtas nuosprendis G.Petrikui. Juo jis už akių pripažintas kaltu.

Šiandien Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama byla su anuo nuosprendžiu labai susijusi, todėl ir kitokio rezultato tikėtis sunku.

Tokią analogiją V.Sviderskis įžvelgė ir tarp Kaune 2003 ir 2009 metais vykusių procesų: G.Petrikas pagal tą pačią medžiagą nuteistas ir tada, ir dabar. „Kaip su paltu: jei pirmą sagą užsegi kreivai, tai ir visos kitos sagos kreivai segasi“, – palyginimą rėžė iškalba garsėjantis advokatas.

V.Sviderskis kalbėjo apie tai, kad senosiose bylose G.Petrikas turėjo teisę į nekaltumo prezumpciją, visos abejonės turėjo būti traktuojamos įtariamojo naudai. Jei nesurenkami neabejotini įrodymai – kaltinamasis turi būti išteisintas.

V.Sviderskis akcentavo esminį momentą: „Kai Petrikas išvyko iš Lietuvos – dabar ant jo galima karti visus šunis ir atplauti juodus kumelius, atbalinti, kaip sakoma!“

Advokatas teismo reikalavo bent jau šią bylą išnagrinėti „švariai, skaidriai, principingai.“

Tęs tik prieš pat Naujuosius

V.Sviderskio kalba užtruko lygiai 1,5 valandos. Po jos teismas nedavė žodžio pačiam G.Petrikui, bet paskelbė pertrauką iki gruodžio 30 dienos.

Jau teismo koridoriuje advokatas žurnalistams pakartojo argumentą prašant išteisinti EBSW įkūrėją: „Vaikučiai laukia Petriko namuose“.

V.Sviderskis dar pridūrė: „Iš tikrųjų, praėjo jau be galo daug laiko nuo šitų įvykių, per tuos metus pasikeitė ir pats žmogus, ir santykiai bankų sferos, pasikeitė pagaliau ir Lietuva.“

 

 

 

VIDEO: Petriką atvežė į Vilniaus teismą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min