Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 21d. 13:25

Girtam ir teisės vairuoti neturinčiam panevėžiečiui nuo pareigūnų pasprukti nepavyko

Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Įvykio vietoje

Šeštadienio naktį apie 2 val. Panevėžyje, Lenpjūvių gatvėje policijos pareigūnai po gaudynių sustabdė „Volvo“ vairuotoją. Jam nustatytas sunkus girtumas.

Naktį, apie 2 val. policijos pareigūnams buvo pranešta, kad į Smėlynės gatvėje esantį ir visą parą alkoholiu prekiaujantį barą automobiliu „Volvo“ atvyko iš pažiūros neblaivus vyras. 

Tokią informaciją gavę pareigūnai netrukus pajudėjo naktinio baro link ir pastebėjo, kad minėtas „Volvo“ automobilis važiuoja gatve. Buvo nuspręsta transporto priemonę sustadyti. Tačiau „Volvo“ vairuotojas nestojo net ir stabdomas naudojant specialiuosius šviesos ir garso signalus, bei padidinęs greitį spruko nuo pareigūnų.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

„Volvo“ vairavusiam vyrui nuo patrulių atsiplėšti nepavyko. Bėglys buvo sustabdytas netoli nuo naktinio baro esančioje Lentpjūvių gatvėje.

Paaiškėjo, kad automobilį vairavęs vyras prie vairo sėdo ne tik būdamas neblaivus, bet ir neturėdamas tam teisės. Vairuotojo pažymėjimas praeityje iš jo atimtas taip pat už girtumą. Patikrinus vairuotoją alkoholio matuokliu, įrenginio ekrane įsižiebė 2,56 promilės. Tai sunkų girtumą liudijantys skaičiai.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Automobilis „Volvo“ nugabentas į aikštelę saugojimui. Įstatymas numato ir automobilio konfiskavimo galimybę, mat nuo 2014-ųjų metų pradžios, pakoregavus Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 129 str., keitėsi tvarka dėl automobilių konfiskavimo.

Nuo minėtos datos policijos pareigūnai gali kur kas lengviau konfiskuoti transporto priemonę iš neblaivių, apsvaigusių nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų ar net atsisakiusių pasitikrinti blaivumą asmenų, neturinčių teisės vairuoti.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Toks įstatymas priimtas siekiant užkirsti kelią tokiems „kelių ereliams“, kurie važinėjasi neturėdami vairuotojo pažymėjimo, neturi teisės vairuoti tos kategorijos transporto priemonę, neblaivūs ar apsvaigę, o vėliau atsiėmę automobilį vėl sėda prie vairo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min