Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 16d. 15:24

Girtas avariją padaręs ir gudrauti bandęs Palangos komisaras Jurgis Kažys – spiriamas lauk

Policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policija

Palangos policijos viršininkas J.Kažys už pareigūno vardo pažeminimą atleidžiamas iš tarnybos.

Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas pasirašė tarnybinio patikrinimo išvadą dėl Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato viršininko Jurgio Kažio patikrinimo.

Tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas Klaipėdos apskrities VPK, tačiau atsižvelgiant į tai, kad  eismo įvykis sukėlė platų atgarsį visuomenėje, tarnybinį patikrinimą buvo pavesta tęsti Policijos departamento prie VRM Vidaus tyrimų valdybai.

Tarnybinio patikrinimo metu konstatuota, kad Klaipėdos apskrities VPK Palangos miesto PK viršininkas J.Kažys 2010-10-14, būdamas neblaivus, eismo įvykio vietoje sąmoningai nevykdė policijos pareigūnų teisėtų nurodymų ir reikalavimų, atsisakė eismo įvykio vietoje pasitikrinti blaivumą, tuo trukdydamas ir apsunkindamas policijos pareigūnams atlikti savo tarnybos pareigas. J.Kažys eismo įvykio vietoje sąmoningai klaidino policijos pareigūnus, aiškindamas įvairias eismo įvykio versijas ir jo atsiradimo įvykio vietoje aplinkybes.

Lietuvos policijos pareigūnų etikos kodeksas įpareigoja policijos pareigūną ne tarnybos metu elgtis pagal visuotinai priimtas elgesio normas ir savo elgesiu, drausme, kultūra stengtis būti pavyzdžiu kitiems asmenims, visada prisiminti, kad pagal jo elgesį sprendžiama apie visą policiją ir jos pareigūnus. Kodeksas taip pat įpareigoja pareigūną tvarkyti gyvenimą taip, kad nenukentėtų tarnybos interesai ir policijos pareigūno reputacija.

Policijos departamento nuotr./Jurgis Kažys
Jurgis Kažys

Pažymėtina, kad J.Kažys eina vadovaujančias pareigas, jis yra policijos komisariato vadovas. Etikos kodekse yra išskirti profesinės etikos reikalavimai vadovaujantiems policijos pareigūnams. Etikos kodeksas nustato, kad vadovaujantis policijos pareigūnas turi visada prisiminti, kad savo elgesiu ir darbu rodo pavaldiniams pavyzdį.

Aukščiau paminėti J.Kažio veiksmai turėjo neigiamos įtakos policijos sistemos įvaizdžiui ir prieštarauja Policijos pareigūnų etikos kodekse įtvirtintoms nuostatoms.

Atsižvelgiant į tai konstatuota, kad J.Kažys savo veiksmais sulaužė Vidaus tarnybos statuto 12 straipsnyje numatytą bei jo duotą priesaiką gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, saugoti gerą vidaus tarnybos pareigūno vardą. J.Kažys parodė nepagarbą Lietuvos Respublikos įstatymams, sumenkino valstybės institucijos – policijos autoritetą, sugriovė pasitikėjimą šia institucija, dėl ko žalos patyrė valstybė. J.Kažys savo veiksmais pažemino policijos pareigūno vardą, pažymima ketvirtadienį Policijos departamento išplatintame pranešime.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes, priimtas sprendimas Klaipėdos apskrities VPK Palangos m. PK viršininką J.Kažį už pareigūno vardo pažeminimą atleisti iš vidaus tarnybos.

15min.lt primena, jog netrukus po gėdingo įvykio komisaras J.Kažys pasiprašė išleidžiamas į pensiją, taip jis siekė išsaugoti visas socialines garantijas.

LNK žinių stop kadras/Jurgio Kažio automobilis
LNK žinių stop kadras/Jurgio Kažio automobilis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min