Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 12d. 08:18

Girtas mokytojas bandė pamokyti prezidentą

Prezidentūra
„Scanpix“ nuotr. / Prezidentūra
Už pasikėsinimą įžeisti prezidentą Valdą Adamkų jaunas mokytojas iš Visagino sulaukė teismo bausmės. Šalies vadovą šis pedagogas elektroniniame laiške išplūdo necenzūriniais žodžiais.

Prezidento tinklalapyje lankytojai gali palikti valstybės vadovui skirtus laiškus. Tuo pernai, rugpjūčio 19 dieną, ir pasinaudojo 25 metų lietuvis Eugenijus, dirbantis vienoje Visagino mokykloje.

V.Adamkui pedagogas parašė (kalba netaisyta, tik praleisti necenzūriniai kreipiniai į prezidentą ir keiksmažodžiai): „Labutis, amerikontukas. Aš norėčiau pasakyti, kad tavo politika nesuteikia Lietuvos liaudžiai gero gyvenimo dėl to, kad tu eini kartu su tuo idiotu Bushu. Gal pamiršai, ..., kas vyksta Kosove, Irake, Afganistane? Ką padarė tavo didysis brolis iš Amerikos? Varyk atgal į Čikagą ir sėdėk ten iki mirties, ir nelįsk, kur nereikia. Ar tu manai, kad galėsi atsilaikyti prieš Rusiją neturėdamas lėktuvų, tankų, gerų ginklų? ...“ Laiškas užbaigiamas virtine rinktinių keiksmažodžių.

Šis laiškas V.Adamkaus nepasiekė – jį perskaitę prezidentūros darbuotojai apie tai pranešė Vadovybės apsaugos departamentui. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo įžeisti valstybės tarnautoją. Kadangi laiškas prezidento nepasiekė, tai buvo kvalifikuota kaip pasikėsinimas įžeisti.

Netrukus nustatyta, kad laiškas išsiųstas iš visaginiečio Eugenijaus buto, todėl byla buvo perduota Visagino pareigūnams.

Sužinojęs, kad yra susektas ir gresia baudžiamoji atsakomybė, mokytojas, pasak Visagino miesto apylinkės prokuratūros vadovo Genadijaus Jefimovo, labai atgailavo, prisiekinėjo daugiau taip nedarysiąs. Pedagogas teisinosi, kad laišką parašė būdamas išgėręs ir nepatenkintas Lietuvos pozicija dėl Rusijos ir Gruzijos karo.

Gruodžio 29 dieną teismas paskelbė savo sprendimą. Kadangi teisiamasis visiškai prisipažino ir gailėjosi, teismas bylos nagrinėjimą užbaigė baudžiamuoju įsakymu ir Eugenijui skyrė 3250 litų baudą. Šiomis dienomis šis įsakymas įsigalios. Mokytojas atsipirko palyginti lengvai: pagal Baudžiamąjį kodeksą, už valstybės tarnautojo įžeidimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min