Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Girtas po Vilnių važinėjęs policininkas teisme: darbo jau netekau, prašau neatimti bent vairuotojo pažymėjimo

Rimantas Povilauskas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Rimantas Povilauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Neblaivus prie vairo įkliuvęs policijos rinktinės „Vytis“ pareigūnas Rimantas Povilauskas, viena vertus, atgailavo teisme ir prašė jo griežtai nebausti, bet tuo pačiu dėl visų savo nesėkmių kaltino visuomenę ir žiniasklaidą.

15min.lt jau pasakojo apie ankstesnius policijos rinktinės „Vytis“ pareigūno Rimanto Povilausko nuotykius: iš pradžių pilietiškas vairuotojas padėjo sulaikyti ir nufilmavo šį neblaivų pažeidėją, o vėliau dėl to atsidūręs teisme policininkas pabėgo iš posėdžio, nes pabūgo fotografo.

Šį antradienį R.Povilauskas pasirodė teismo rūmuose su advokatu. Viena vertus, jis atgailavo ir prašė jo griežtai nebausti, bet tuo pačiu dėl visų savo nesėkmių kaltino visuomenę ir žiniasklaidą.

R.Povilauskas guodėsi, kad dėl vairaivimo neblaiviam jau sulaukė itin griežtos netiesioginės bausmės: buvo išmestas iš tarnybos rinktinėje „Vytis“.

Todėl jis prašė teismo atsižvelgti į jo šeimines aplinkybes ir bent neatimti vairuotojo pažymėjimo. R.Povilauskas su savuoju advokatu prašė bylą nagrinėti neviešai ir posėdžio metu plėtojo sąmokslo teorijas apie jo persekiojimą už principingą tarnybą iš kažkokių kerštingų asmenų ir žiniasklaidos pusės. Vis dėlto R.Povilauskas nemėgino aiškinti, jog kažkas prievarta jį prigirdė ir liepė vairuoti transporto priemonę. „Tiesiog negaliu paaiškinti, kodėl aš sėdau vairuoti“, – panarinęs galvą kalbėjo dabar jau buvęs policijos pareigūnas.

2013 m. liepos 26 d. naujienų portalas rašė, kaip pilietiškas vairuotojas Vilniuje padėjo sugauti ir nufilmavo girtą kelių erelį. Tąsyk sulaikytas „Vyčio“ pareigūnas įpūtė 2,31 promilės alkoholio.

R.Povilauską patruliai tą penktadienį sulaikė Vilniaus pakraštyje, Minsko plente ties Nemėžio gyvenviete. Prieš tai jis sukėlė avarinę situaciją, todėl ir sukėlė įtarimų pilietiškam vairuotojui.

VIDEO: Neblaivaus vairuotojo sulaikymas

Apie šias aplinkybes prie bylos pridėtas vilniečio paaiškinimas užkliuvo R.Povilausko advokatui. „Šie paaiškinimai yra absoliučiai melagingi!“ – piktinosi gynėjas.

Advokato padėjėju dirbantis teisininkas pareikavo, kad teismas išreikalautų sankryžos vaizdo kamerų įrašo, kaip neva buvo sukelta avarinė situacija. Gynėjas tarsi nežinojo, kad mašinos vos nesusidūrė ne sankryžoje, o S.Dariaus ir S.Girėno gatvės lėtėjimo juostoje ties nuvažiavimu į Žirnių gatvę. Teisininkas nepateikė teismui duomenų, kad ši vieta yra filmuojama. Tačiau teisėja iš principo atmetė šį prašymą motyvuodama, kad negali nagrinėti su byla nesusijusių aplinkybių – R.Povilauskas nekaltinamas dėl avarinės situacijos sukėlimo, o tik dėl vairavimo neblaiviam.

Tokiu atveju vairuotojo gynėjas pareikalavo, kad teismas bent nevertintų pilietiško vilniečio paaiškinimų kaip įrodymo šioje byloje.

„Kadangi policijos vardą suteršiau, mane automatiškai pagal policijos statutą paprasčiausiai atleido iš darbo“, – teisme prisipažino R.Povilauskas, pabrėžęs, kad jau pakankamai nukentėjo dėl šio įvykio.

Jis tikino, kad iki atleidimo nepriekaiškingai tarnavo policijoje 22 metus, už gerą darbą jis yra gavęs įvairių apdovanojimų.

R.Povilauskas su advokatu pamėgino įtikinti bylą nagrinėjančią teisėją Nidą Vigelienę, kad visa ši istorija yra tiesiogiai susijusiu su principingu jo darbu „Vyčio“ rinktinėje. Esą jo sulaikymas prie vairo buvo kerštas už tai, kad praėjusią žiemą jis pats buvo sulaikęs daugkartinį piktybišką kelių eismo taisyklių pažeidėją.

Pažeidėjo advokatas dėl esą nepagrįsto ažiotažo šioje istorijoje kaltino ir žurnalistus, visą šį reikalą vadino jo ginamojo persekiojimu ir terorizavimu.

Teisininkas prašė teismo R.Povilausko bylą nagrinėti uždarame posėdyje, tačiau nenurodė tokio prašymo motyvų, išskyrus jo kliento pavargimą nuo persekiojimo, todėl prašymas be išlygų buvo atmestas.

R.Povilauskas su advokatu teismui taip pat pateikė teigiamą charakteristiką iš buvusios darbovietės bei ekspolicininko žmonos prašymą atsižvelgti į jos senyvų tėvų, gyvenančių ne Vilniuje, interesus. Jiems reikia priežiūros, todėl negalėdamas vairuoti R.Povilauskas nebegalės nuvykti pas juos nuosavu automobiliu.

Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta, kad transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems, kai nustatomas vidutinis (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) neblaivumo (girtumo) laipsnis, užtraukia baudą vairuotojams nuo dviejų tūkstančių iki trijų tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų arba administracinį areštą nuo dešimties iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų.

Posėdyje dalyvavęs advokato padėjėjas prašė jo klientui skirti minimalią, o dar geriau – mažesnę nei numatyta sankcijoje nuobaudą.

Bylą išnagrinėjusi teisėja N.Vigelienė nutarimą žada skelbti jau rugsėjo 5 d. popietę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min