Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 31d. 11:25

Greitasis kreditas narkotikams įsigyti devyniolikmetį atvedė į teisiamųjų suolą

Kredito kortelė
Photos.com nuotr. / Kredito kortelė

Du jaunuoliai, nebe pirmą kartą susigundę nusikalstamu būdu įsigyti narkotinių medžiagų – kanapių ir jų dalių, sulaukė bausmių – 22 metų anykštėnui P.K. paskirtas 40 parų areštas, devyniolikmetis anykštėnas D. A., siekęs šias svaiginamąsias medžiagas platinti, nuteistas trejų metų trijų mėnesių laisvės atėmimu.

Tokius sprendimus, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Anykščių apylinkės prokuroro Romualdo Prokopavičiaus perduotas dvi neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis baudžiamąsias bylas, priėmė teismas.

Neseniai baigęs mokyklą ir įsigijęs tolimųjų reisų vairuotojo pažymėjimą, P. K. buvo sulaikytas nusipirkęs narkotinės medžiagos – kanapių dervos.

Vaikinas prisipažino kartais vartojantis iš kanapių dervos gaunamą svaiginamąją medžiagą hašišą.  P. K., nesumokėjęs ankstesniu teismo nuosprendžiu paskirtos baudos už neteisėtą disponavimą narkotikais, sulaukė naujos, subendrintos su kita, bausmės – jam paskirtas 40 parų areštas ir trijų tūkstančių 120 litų bauda.

Kitas anykštėnas D. A., sulaikytas pareigūnų, tikino kanapių atsivežęs iš kaimo. Kanapėmis susidomėjo ir pradėjo rūkyti „žolę“ apie jas perskaitęs internete būdamas 14 metų. Tą kartą vaikinas tikino neturėjęs tikslo  kanapių parduoti ar kitaip jų platinti.

Po mėnesio D. A. vėl buvo sulaikytas. Šį kartą jis, atsigabenęs sostinėje pirktų kanapių, jų dalių ir kanapių dervos, dalį šių narkotinių medžiagų ketino perduoti kitam vaikinui ir sulaukė baudžiamosios atsakomybės už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis ir siekimą jas platinti. Narkotinėms medžiagoms įsigyti
jaunuolis buvo paėmęs greitąjį kreditą – apie 850 litų.

Dar kartą nusikaltusiam vaikinui paskirta vienerių metų vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmė, prisimintas atidėtas anksčiau paskirtos dvejų metų 4 mėnesių bausmės vykdymas ir paskelbtas galutinis nuosprendis, kuriuo D. A.  nuteistas trejų metų 3 mėnesių laisvės atėmimu.

Panevėžio apygardos prokuratūros Anykščių apylinkės prokuroras Romualdas Prokopavičius teigia, kad tarp jaunų žmonių paplitusios kanapės yra nelegalus narkotikas, šie narkotikai taip pat yra įstatymų draudžiami, nes jie daro žalingą poveikį jauno žmogaus sveikatai, skatina daryti naujus nusikaltimus.

Vienas nuteistųjų jaunuolių, siekdamas įsigyti narkotinių medžiagų ir jas platinti, net ryžosi paimti greitąjį kreditą, nors nedirba ir neturi pajamų. Įsigyti narkotikai konfiskuoti, sulaukta baudžiamosios atsakomybės, kreditą teks grąžinti.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų, už siekimą platinti – iki aštuonerių, dešimties ar penkiolikos metų.

Primintina, kad asmuo, kuris savo noru kreipėsi į sveikatos priežiūros įstaigą dėl medicinos pagalbos ar kreipėsi į valstybės instituciją norėdamas atiduoti neteisėtai pasigamintas, įgytas, laikytas be tikslo platinti narkotines ar psichotropines medžiagas, atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už vartotų ar atiduotų narkotinių ar psichotropinių medžiagų gaminimą, įgijimą ir laikymą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min