Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Greitį viršijusi Palangos teismo pirmininkė iš pradžių neprisipažino, kad yra teisėja

Kelyje Klaipėda–Palanga leistiną greitį viršijusi Palangos apylinkės teismo pirmininkė 40 metų Diana Jakštienė prisipažino esanti teisėja, kai policijos pareigūnai jai skyrė 400 litų baudą.
Greitį matuojantis policininkas.
Greičio matavimas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjų laukia nelengvas pasirinkimas – ar bausti pažeidėją, kuri dar šį mėnesį gali būti paskirta šio teismo pirmininke, – rašo „Lietuvos rytas“.

Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos administracinis teismas panaikino D.Jakštienei policijos skirtą baudą, nes teisėjų ir prokurorų administracines bylas nagrinėja tik apylinkių teismai.

Už šiurkštų kelių eismo taisyklių pažeidimą palangiškei 400 litų baudą skyręs Klaipėdos kelių policijos biuro administracinės veiklos poskyrio viršininkas Ričardas Patlaba teigia nežinojęs, kad ji yra teisėja.

Naujo pavyzdžio administracinių teisės pažeidimų protokolų ir nutarimų blankuose nereikalaujama nurodyti pažeidėjo darbovietės, o pati D.Jakštienė nutylėjo, kad yra Palangos apylinkės teismo pirmininkė.

„Jos akyse buvo daromas pažeidimas – policijos pareigūnas skyrė bausmę neturėdamas tokios teisės, bet teisėja šio pažeidimo nesustabdė“, – sakė R.Patlaba.

D.Jakštienė teigė, kad apie Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytą išlygą teisėjams ir prokurorams ji sužinojusi vėliau, kai panagrinėjo teisės aktus.

Leidžiamą greitį gerokai viršijusi teisėja teismo prašo administracinę bylą nutraukti, nes ji kelių eismo taisykles viršijo esą dėl būtinojo reikalingumo.

D.Jakštienės teigimu, lapkričio 7 dieną ji iš Klaipėdos skubėjo į Palangą, nes reikėjo skirti kardomąją priemonę sulaikytam asmeniui.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Parašykite atsiliepimą apie 15min