Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaišiadorių rajone vertėsi „Kautros“ autobusas su keleiviais, yra sužeistųjų

Šaltinis: 15min
53
A A

Kaišiadorių rajone, kelio Jonava-Mijaugonys 8-ajame kilometre, ketvirtadienio pavakarę apvirto 10 keleivių vežęs „Kautros“ autobusas. Dėl eismo įvykio metu patirtų sužalojimų dvi jonavietės atsidūrė Kauno klinikose.

Ketvirtadienį apie 18 val. 35 min. Bendrajame pagalbos centre (BPC) bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad kelyje Vilnius–Kaunas, ties nusukimu į Žaslius (Kaišiadorių r.), apvirto autobusas su keleiviais. 

Į įvykio vietą buvo išsiųstos Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgos. Kauno greitosios medicinos pagalbos stotis baiminosi, kad avarijos metu galimai nukentėjo daug žmonių, todėl į įvykio vietą skubėjo medikų brigados ne tik iš Kauno, bet ir iš Vilniaus.

Maršrutinis autobusas važiavo iš sostinės per Jonavą į Kauną. Autobusas priklauso „Kautros“ bendrovei. 

„Autobusas apvirto prieš Žaslių geležinkelio stotį, ten labai žema vieta, o jeigu sninga, tai, be abejo, yra slidu“, – 15min įvykio vietą patikslino Jonavos autobusų stoties darbuotoja.

Važiavo 10 keleivių

Policija pranešė, kad 31-erių metų amžiaus vairuotojas, kuris autobusu Vilnius-Kaunas vežė 10 keleivių, buvo blaivus, tačiau esant slidžiai kelio dangai, nuvažiavo nuo kelio ir dešiniajame kelkraštyje apvirto ant šono.

Įvykio vietoje esantis 15min žurnalistas pranešė, kad „Kautros“ vairuotojas prie šio autobuso vairo sėdėjo pirmą kartą.

Maršrutinis autobusas važiavo iš sostinės per Jonavą į Kauną. Autobusas priklauso „Kautros“ bendrovei

Pasak liudininkų, po avarijos vairuotojas ir dauguma keleivių įstengė patys išsiropšti iš gulinčios ant šono transporto priemonės.

Per avariją dauguma jų užsigavo, o du nukentėjusiuosius medikai skubiai išvežė į ligoninę. 

„Į Kauno klinikas vežami du autobuso keleiviai. Abiejų sužalojimai nesunkūs: vienam – kelio trauma, kitam – lengva galvos trauma. Bus atliekami tyrimai“, – komentavo Kauno klinikų atstovė Milda Dambrauskienė.

„Kitiems mūsų pagalbos neprireikė“, – sakė Kauno greitosios medicinos pagalbos pamainos vyr. gydytoja.

Pirminiais duomenimis, eismo įvykio metu nukentėjo dvi jonavietės, gimusios 1977 m. ir 1997 m.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Įvykio vietoje
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Įvykio vietoje

20.30 valandą Kauno klinikų atstovė patikslino, jog kol kas į jų gydymo įstaigą pristatyta tik 18-metė mergina. Traumatologai tiria ją dėl patirtos kojos traumos.

Prireikė ugniagesių pagalbos

Ugniagesių gelbėtojų pagalbos prireikė keleiviams, kurie patys nepajėgė išlipti iš apvirtusio autobuso. „Kol laukia transporto, jie šildosi mūsų automobiliuose“, – pasakojo Situacijų koordinavimo skyriaus budėtojas.

Pasak ugniagesių gelbėtojų, kadangi apvirtęs autobusas netrukdo eismui, jo patraukimu turės rūpintis savininkas ir autobusų parkas. „Tam reikės specialios technikos“, – aiškino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas.

Nežino apie kritusius per langus

„Kautros“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas 15min sakė, kad visi žmonės avariją patyrusiame autobuse buvo sąmoningi, nė vieno keleivio patirti sužalojimai nėra tokie rimti, kad grėstų pavojus gyvybei. 

„Kol kas turime tik kuklią informaciją, kurią gavome iš vairuotojo. Tik norime nuraminti visus, kad sužeisti buvo du žmonės, kokio pobūdžio tie sužeidimai kol kas sunku pasakyti, bet jie sąmoningi, pavojaus gyvybėms tikrai nėra“, – sakė L.Skardžiukas. 

„Kautros“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas 15min sakė, kad visi žmonės avariją patyrusiame autobuse buvo sąmoningi

Anot jo, kai autobusas apvirto ant šono dėl patirto streso kai kuriems keleiviams prireikė gelbėtojų pagalbos išlipant iš transporto priemonės. 

„Mes tokios informacijos, kad kažkas krito per langus, neturime“, – pridūrė jis.

Kol kas „Kautros“ vadovas nespėliojo, dėl kokių priežasčių kilo avarija. Anot L.Skardžiuko, esant sudėtingoms oro sąlygoms tokia nelaimė galėjo atsitikti bet kam. 

„Matyt, oro sąlygos buvo netinkamai įvertintos, bet priežastis aiškintis –  ne šių minučių tikslas. Pagrindinis dalykas dabar yra suteikti visą pagalbą keleiviams, autobusas jiems nuvežti jau yra išvykęs, taip pat išvykęs techninės pagalbos automobilis“, – teigė L.Skardžiukas.

L.Skardžiukas patikino, kad autobusas buvo techniškai tvarkingas, „vienas iš naujesnių“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min