Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 03 16, 02:35

Griuvėsiais virsta Šeškinės prekybos centras Vilniuje. Naktį sugriuvo dalis komplekso (nuotraukos, video, papildyta 14.52 val.)

Pirmadienio naktį Vilniuje sugriuvo dalis Šeškinės prekybos centro. Kol kas nežinia, ar po griuvėsiais neliko žmonių.
Jaunimo centras
Jaunimo centras / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Incidentas įvyko apie 1 val. Su didžiuliu trenksmu griuvo viršutinė iš plytų sumūryta pastato dalis. Plytos subyrėjo ant perdangos, kuria žmonės patenka į antrame aukšte esančias įstaigas.

Perdanga neatlaikė plytų krušos, lūžo ir griuvo ant žemės.

Pirminiais duomenimis, sugriuvo 10–12 metrų ilgio ir maždaug 4 metrų pločio pastato konstrukcija.

Kol kas nežinia, ar po griuvėsiais virtusia pastato dalimi neliko žmonių. Dar valandą iki incidento toje vietoje, kur sukrito betono gabalai, buvo pastebėtas sėdintis benamis.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Į įvykio vietą atskubėjo ne tik policija, bet ir ugniagesiai gelbėtojai. Tačiau jie tamsoje ir neįvertinę situacijos nerizikavo pradėti griuvėsių valymo darbų. Pasak gelbėtojų, jei kas nors ir sėdėjo po nuvirtusia perdanga, jam padėti jau niekas nebegali. Todėl ugniagesiai nerizikavo savo gyvybėmis ir po kabančiomis konstrukcijomis nelindo.

Įvykio vietą apžiūrėję policijos pareigūnai tvirtina, kad tik per laimingą atsitiktinumą išvengta daugybės aukų. Dieną po perdanga, kuri sugriuvo, įsikurdavo prekybininkai, antrame aukšte įsikūręs knygynas, čia pat yra vaikų ir jaunimo centras „Babilonas“.

„Jei perdanga neatlaikė plytų krušos, kas gali garantuoti, kad ji ilgai būtų atlaikiusi vaikų lakstymą, išdykavimą ir šokinėjimą? Pasekmės galėjo būti sunkiai nusakomos“, – teigia pareigūnai.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Visai greta sugriuvusios pastato dalies įsikūrusi ir alkoholio parduotuvė, veikianti iki 22 val. Pro nelaimės vietą nuolat vaikšto daugybė žmonių.

Kol kas nežinoma, ar nekelia pavojaus kitos greta esančios tokios pačios pastato konstrukcijos.

VIDEO: 15min.lt - Vilniuje sugriuvo dalis Šeškinės prekybos centro

Policija aptvėrė įvykio vietą, kad pro šalį einantys žmonės nesugalvotų landžioti po griuvėsius. Tačiau dar ir valandai nepraėjus po nelaimės atsirado drąsuolių, sugalvojusių fotografuotis prie plytų ir subyrėjusio betono krūvos. Tik policijos pareigūnams pakėlus balsą besifotografuojančius pavyko išvyti iš įvykio vietos.

Papildyta 12.08 val.: Miesto savivaldybė sudarinėja specialistų komisija, kuri tirs pastato Šeškinėje griūties aplinkybes.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./`eakinės prekybos centras
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Šeškinės prekybos centras

„Dabar atliekama apgriuvusios vietos ekspertizė. Vėliau ketiname užsakyti ir aplink esančių statinių apžiūrą. Specialistai trumpai apžiūrėję patalpas kol kas nepastebėjo galimo sienų pleišėjimo aplinkiniuose statiniuose“, - 15min.lt sakė savivaldybės Energetikos ir statinių skyriaus vedėjo pavaduotoja Stasė Kvederienė.

Teritorija yra atitverta ir saugoma, savivaldybės atstovai ieško įmonės, kuri galėtų greitai ir kokybiškai likviduoti betono nuolaužas.

Kol kas neprognozuojama kiek gali trukti tyrimas ir teritorijos valymas. Neaišku ir ar po betono luitais neliko prispaustas policijos įvykio vietoje prieš nelaimę pastebėtas benamis.

„Komentuoti dar anksti, popiet bus aišku daugiau. Vizualiai matyti, kad pastatas problematiškas“, - sakė S.Kvederienė.

Aiškėja, kad apgriuvusiame pastate yra ir savivaldybei priklausančio turto – nuomojamos patalpos antrajame statinio aukšte.

Papildytas 12.52 val.: Apie avarinę pastato Šeškinėje būklę miesto valdžia ir seniūnija žinojo, tačiau priemonių laiku imtasi nebuvo.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./`eakinės prekybos centras
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Šeškinės prekybos centras

„Terasą, kuri sugriuvo, laikė dvi raudonų plytų kolonos. Jos trupėjo, apie tai ne kartą rašėme seniūnijai, pastaroji kreipėsi į savivaldybę, tačiau nieko padaryta nebuvo“, - pasakojo jaunimo centro „Babilonas“ direktorė Rolanda Šliažienė.  Anot jos, laimei, kad pastatas griuvo naktį, nes viskas galėjo pasibaigti tragiškai.

„Į grupę kasdien susirenka apie 40 moksleivių, baisu pagalvoti, kas galėjo nutikti. Pastato vidų remontavome kapitaliai, o išorė niekam taip ir neparūpo“, - konstatavo R.Šliažienė.

Jaunimo organizacija šią savaitę ketina glaustis Mokytojų namuose, vėliau bus sprendžiama ką daryti.

Apie griūvančią perdangą miesto valdžiai buvo pranešta dar 2007-aisiais, sako Šeškinės seniūnijos atstovai.

„Surašytas aktas, praėjusią savaitę dar kartą siuntėme raštą. Buvome teritoriją net aptvėrę, tačiau pastatas griuvo“, - sakė Šeškinės seniūno pavaduotojas Raimundas Grumadas.

Papildyta 14.52 val.: Pažiūrėti sugriuvusio Šeškinės komplekso buriuojasi smalsuoliai. Tarp jų ir naktinių įvykių liudininkai.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./`eakinės prekybos centras
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Šeškinės prekybos centras

„Išgirdau stiprų trenksmą ar sprogimą. Išbėgau į 7 aukšto balkoną, tačiau nebuvo nei dūmų nei gaisro, po kurio laiko grįžau į lovą. Tik ryte sužinojau kas nutiko“, - pasakojo šalia nelaimės vietos esančiame daugiabutyje gyvenanti Elena.

Įvykio vietoje visą dieną vaikštinėja ir Šeškinės seniūnas Liudvikas Lajauskas siūlantis kuo greičiau griauti visus komplekso balkonus.

„Problema brendo senai, iš akytų plytų sumūrytos atramos nesutvirtintos armatūra ir neatsparios aplinkos poveikiui. Reikia kuo greičiau griauti visus balkonus ir fontano bokštą, renovuoti visą kompleksą“, - sakė L.Lajauskas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./`eakinės prekybos centras
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Šeškinės prekybos centras

Visgi, valdininkų užmojus stabdo gremėzdiškos procedūros – vieta per visą dieną net neatitverta stacionaria tvora. 

„Teritoriją ir toliau saugos policijos pareigūnai. Įmonės turi pateikti pasiūlymą už kiek išvalys teritoriją. Turime pravesti viešųjų pirkimų konkursą, tokie įstatymai. Bent jau sutarėme, kad viena įmonė iki vakaro vietą aptvers“, - 15min.lt sakė savivaldybės Energetikos ir statinių skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas. Specialisto vadovaujama komisija per šią savaitę ketina pateikti siūlymus ką toliau daryti su apgriuvusi Šeškinės kompleksu.

„Bus ieškoma kas ko nepadarė, kad būtų užkirstas kelias incidentui. Dalis atsakomybės priklauso ir savivaldybei, aiškinsimės“,- tikino K.Karosas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min