TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grožio salonui skirta bauda už vaizdo stebėjimą

Masažas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Masažas
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos pranešime spaudai teigiama, kad UAB „Kamvila“ priklausančiame grožio salone „Bovary“, kosmetologijos kabinete, kuriame atliekamos tokios procedūros kaip bikinio zonos depiliacija, vakuuminis viso kūno masažas ar limfodrenažas, buvo paslėpta vaizdo kamera ir buvo galimybė stebėti klientams atliekamas procedūras, taip pat buvo stebimas darbuotojų persirengimo kambarys, kitos patalpos.

2009 m. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija gavo anoniminį skundą, kad UAB „Kamvila“ priklausančiame grožio salone „Bovary“ yra įrengtos slaptos vaizdo kameros, ir atliko tyrimą dėl asmens duomenų tvarkymo teisėtumo. Per tyrimą nustatyta, kad salone sumontuotos 8 kameros apima beveik visas salono patalpas, įskaitant darbuotojų persirengimo kambarį ir kosmetologijos kabinetą (nestebimi buvo tik soliariumas ir tualetai). Šiame kabinete kamera buvo paslėpta judesio daviklyje, todėl klientams ji buvo nematoma. Stebėta, nors patalpose, kuriose asmuo pagrįstai tikisi absoliučios privatumo apsaugos ir kur vaizdo stebėjimas žemintų žmogaus orumą, toks stebėjimas yra draudžiamas Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo (toliau ADTAĮ).

Atlikusi tyrimą inspekcija salono direktoriui surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą. 2010 m. balandžio mėnesį Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs inspekcijos surašytą administracinio teisės pažeidimo protokolą, UAB „Kamvila“ direktoriui skyrė 600 litų baudą.

ADTAĮ nurodo, kad vaizdo stebėjimas – tai vaizdo duomenų, susijusių su fiziniu asmeniu, tvarkymas, taikant automatines vaizdo stebėjimo priemones, nepaisant to, ar šie duomenys yra išsaugomi laikmenoje. Jei iš įrašo galima nustatyti asmens tapatybę, įrašas laikomas asmens duomenimis. Norint tokius duomenis tvarkyti, vadinasi, ir stebėti, inspekcijai reikia pateikti Pranešimą apie asmens duomenų tvarkymą. Minima bendrovė to padariusi nebuvo. Įstatyme įtvirtinta nuostata, kad vaizdo stebėjimas gali būti vykdomas siekiant užtikrinti visuomenės saugumą, viešąją tvarką, apginti asmenų gyvybę, sveikatą, turtą, kitas asmenų teises bei laisves, tačiau tik tais atvejais, kai kiti būdai ar priemonės yra nepakankami ir jei duomenų subjekto interesai nėra svarbesni.

ADTAĮ nurodyta, kad prieš patekdami į patalpas, kuriose stebimas vaizdas, žmonės turi būti informuojami, jog toks stebėjimas vykdomas, ir nurodomi stebėjimą vykdančio duomenų valdytojo rekvizitai bei kontaktinė informacija. Ant įėjimo į saloną durų priklijuoti lipdukai nurodo, kad patalpos stebimos, tačiau nepateikiama jokia duomenų valdytojo kontaktinė informacija. Jei darbuotojai yra stebimi darbo vietoje, darbdavys privalo juos apie tai informuoti istatymo numatyta tvarka. Šis punktas neįvykdytas – 2006-04-10 bendrovės direktoriaus pateiktas informacinis pranešimas su vienu sakiniu „Informuoju įmonės darbuotojus, kad įmonės patalpos yra stebimos vaizdo stebėjimo priemonėmis“ yra nepakankamas.

ADTAĮ įtvirtinta, kad vaizdo duomenų tvarkymas turi būti nustatytas duomenų valdytojo patvirtintame rašytiniame dokumente, kuriame yra nurodomas stebėjimo tikslas ir apimtis, duomenų saugojimo terminas, priėjimo prie tvarkomų duomenų sąlygos, duomenų naikinimo sąlygos ir tvarka, kiti reikalavimai teisėtam duomenų tvarkymui. Tokio dokumento UAB „Kamvila“ neturėjo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Grožio salonas
Parašykite atsiliepimą apie 15min