Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 11 22, 15:03

Grūdų aruode žuvusios moters gyvybė ūkininkui iš Šiaulių gali kainuoti iki 8 metų nelaisvės

Šiaulių apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui su kaltinamuoju aktu perduota baudžiamoji byla, kurioje dėl neatsargaus gyvybės atėmimo kaltinamas 70 metų šiaulietis A. L. Įtariama, kad šiaulietis ūkyje neužtikrino saugių darbo sąlygų ir tokiu būdu galimai prisidėjo prie moters žūties, praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra.
Už grūdų aruode žuvusios moters gyvybę ūkininkui gresia iki aštuonerių metų nelaisvės
Už grūdų aruode žuvusios moters gyvybę ūkininkui gresia iki aštuonerių metų nelaisvės / „Reuters“/„Scanpix“ ir 15min nuotr.

Praėjusių metų liepos mėnesį visuomenę sukrėtė tragiška viename Pakruojo rajono ūkyje dirbusios moters žūtis grūdų aruode.

Remiantis ikiteisminio tyrimo duomenimis, moteris į grūdų sandėlyje esančio bunkerio vidų įlipo sklaidyti grūdų. Tuo metu kitiems darbuotojams atidarant tos pačios talpyklos sklendes moteris buvo įtraukta į žemyn judančių grūdų srautą. Į įvykio vietą atskubėję greitosios medicinos pagalbos darbuotojai tik po kelių valandų paieškos ištraukė moters kūną.

Apklausiamas įtariamuoju šiaulietis savo kaltės klausimo nekomentavo.

Aiškinantis įvykio aplinkybes, nustatyta, kad ūkio, kuriame dirbo žuvusioji, savininkas galimai ne tik neužtikrino saugių ir nekenksmingų darbo sąlygų, tačiau veiklą vykdė neatlikęs grūdų sandėlio statybos užbaigimo procedūros. Remiantis liudytojų parodymais, šiaulietis lemtingą dieną darbus skirstyti ir prižiūrėti paliko tam kompetencijų neturėjusiam ir neblaiviam agronomui-traktorininkui.

Apklausiamas įtariamuoju šiaulietis savo kaltės klausimo nekomentavo.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorė Erika Girgždienė.

Baudžiamasis kodeksas už neatsargų gyvybės atėmimą pažeidžiant teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min