Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 12d. 10:10

Gruzinai nelegalai sustabdyto pasieniečio prašė nuvežti į Vilnių

Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Valstybės sienos apsaugos tarnyba

Į tarnybą vykusio neuniformuoto Varėnos rinktinės pasieniečio asmeninį automobilį kelyje Druskininkai – Merkinė stabdė trys nelegalai iš Gruzijos. Pasieniečiui sustojus, jie paprašė nuvežti iki Vilniaus. Pareigūnas juos pavežė, tačiau ne iki sostinės, o iki Varėnos rinktinės, kur nelegalai buvo sulaikyti.

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, antradienį ryte VSAT Varėnos rinktinės Sargybų skyriaus pasienietis asmeniniu automobiliu iš Druskininkų važiavo į darbo vietą Varėnoje įsikūrusioje rinktinėje. Pasienietis buvo neuniformuotas.

Kelio atkarpoje tarp Druskininkų savivaldybės Grūto kaimo ir Merkinės jis pamatė pakeleivingus automobilius stabdančius tris vyrus. Jie sustojusio VSAT pareigūno paprašė nuvežti į Vilnių. Pakeleivių išvaizda ir visos aplinkybės pasieniečiui iškart pasirodė įtartinos. Pastaruoju metu sieną su Baltarusija saugantys pareigūnai neretai sulaiko į Lietuvą bandančių patekti nelegalų iš Gruzijos – tai į tarnybą vykęs pasienietis puikiai žinojo. Jis sutiko pavežti trijulę.

Pakeliui VSAT pareigūnas ėmė atsargiai kalbinti rusiškai suprantančius pakeleivius – pareigūną domino, kur jie vyksta, ką veikia ir pan. Patogiai įsitaisę vyrai pasipasakojo Lietuvoje esantys be dokumentų. Tai patvirtino pasieniečio įtarimus, kad trijulė yra nelegalai.

Nors ir buvo pažadėjęs nuvežti į sostinę, VSAT pareigūnas savo automobilį kelyje Druskininkai – Vilnius pasuko dešinėn, į tarnybos vietą VSAT Varėnos rinktinėje. Trys kelio nežinantys keleiviai, be abejo, ir toliau buvo įsitikinę patogiai artėjantys prie Vilniaus. Kai tik pasieniečio automobilis įriedėjo į Varėnos rinktinės Štabo teritoriją, trijulė buvo sulaikyta.

Automobilį atvairavęs pareigūnas nuskubėjo ruoštis tarnybai, o sulaikytuosius apklausė jo kolegos. Jokių dokumentų neturėję nelegalai prisistatė 20-mečiu, 37-erių ir 41-erių Gruzijos piliečiais. Jie neslėpė savo kelionės tikslo – geresnių gyvenimo sąlygų paieškų.

Antradienį vakare Varėnos rajono apylinkės teismo sprendimu Varėnos rinktinės pasieniečiai sulaikytus nelegalus nugabeno į VSAT Užsieniečių registracijos centrą Pabradėje. Čia pradėtos procedūros, kad šie trys centre apgyvendinti užsieniečiai būtų išsiųsti iš Lietuvos.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 235 nelegalus iš Gruzijos, bandžiusius neteisėtai patekti į Lietuvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min