Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 24d. 21:35

Grybavimas senoliui atsirūgo: pasiklydęs miške praleido beveik parą

Baravykų pintinė
Fotolia nuotr. / Baravykų pintinė

Stresas ir nejauki nakvynė miške. Tokių išbandymų patyrė Bajorų k. (Rokiškio kaim. sen.) gyventojas, pasiklydęs Apūniškio miške. Aštuoniasdešimt vienerių grybautojo istorija, sukėlusi ant kojų ne tik artimuosius, bet ir policiją, pasibaigė laimingai.

Rugpjūčio 20 d. apie 10 val. vyras į mišką grybauti išvyko dviračiu. Nesulaukę grįžtančio, jo artimieji patys ėmėsi paieškų, bet nesėkmingai. Todėl pagalbos kreipėsi į policiją.

Pareigūnai šukavo mišką, senolio ieškojo su termovizoriais. Iki vidurnakčio grybautojo rasti nepavyko. Paieška atnaujinta rugpjūčio 21 d. ryte, pasitelktos dar gausesnės pajėgos. Naktį miške praleidęs senolis ryte pats sugebėjo išeiti į palaukę. Rajono policijai laikinai vadovaujantis Robertas Krasauskas sakė, jog vyras buvo sveikas, tik labai pavargęs, todėl buvo perduotas iškviestiems medikams.

Apūniškio miško masyvas didelis, todėl jo nepažįstantiems pasiklysti lengva. Miškininkai grybautojams, kurių po lietaus gali pasipilti it grybų, pataria elgtis atsargiai: turėti mobiliojo ryšio telefoną, vandens, pasižymėti vietas, pro kurias į mišką įeina, įsidėmėti išskirtinius medžius, kvartalų linijas, keliukus ar kitus gamtos ženklus.

Pasiklydus svarbiausia nepanikuoti, bandyti rasti miško keliuką ir juo išeiti į palaukę. Tačiau saugiausia svetimame miške nelįsti į jo gilumą, nes ir nelabai klaidus miškas jo nepažįstančiam gali tapti „neįžengiama giria“.

„Gimtasis Rokiškis“
Komentarai
Temos: 2 Rokiškis Grybai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min