Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 12:52

Gudri sukčiavimo schema 9-iems žmonėms atnešė 145 tūkst. pelno, bet jie sulaukė teisingumo

Vilkikai kelyje „Via Baltica“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija/Krovinių pervežimas

Vilniaus apylinkės teismas paskelbė nuosprendį organizuotos grupės nariams, kurie buvo kaltinami dėl sukčiavimo krovinių pervežimo srityje, apgaulingo apskaitos tvarkymo, vadovavimo įmonėms, naudojamoms neteisėtai veiklai nuslėpti. Devyni šios grupės nariai pripažinti kaltais dėl šių nusikaltimų padarymo.

Teismas kaltinamiesiems Arūnui Baratinskui, Rimvydui Ciesiūnui ir Remigijui Juciui, kurie buvo šios nusikalstamos grupės organizatoriai ir iniciatoriai, skyrė realias laisvės atėmimo bausmes nuo 3 metų 6 mėnesių iki 5 metų jas atliekant pataisos namuose, rašoma prokuratūros pranešime spaudai.

Šeši kaltinamieji, Saulius Matulionis, Raimundas Šilalė, Dovilė Bielskytė, Viktorija Juškienė, Andrius Kurklietis, Ramunė Šimienė, Nikolajus Pustašnovas, kalėjimo išvengė. Jiems skirtos laisvės atėmimo bausmės nuo 2 metų 21 dienos iki 3 metų, bausmių vykdymą atidedant 2 metams, taip pat jiems skirtos baudžiamojo poveikio priemonės – įpareigojimas atlyginti ne mažiau 5 tūkst. Eur ir 8 tūkst. Eur padarytą turtinę žalą.

Civiliniams ieškiniams patenkinti teismas iš kaltinamųjų solidariai priteisė beveik 85 tūkst. Eur. Nukentėjusių įmonių civiliniams ieškiniams užtikrinti laikinai apribotos kaltinamųjų nuosavybės teisės į jiems priklausantį nekilnojamąjį turtą.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Renata Mačiulaitienė, o tyrimą atliko Vilniaus apskrities VPK Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Baudžiamoji byla teismui nagrinėti buvo perduota 2015 m. pradžioje.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, organizuota grupuotė sukčiavimui ruošėsi daugiau kaip du mėnesius, tačiau veikė vos tris – nuo 2010 metų gegužės iki liepos. Per šį laikotarpį sukčiai apgaule išvengė atsiskaitymo su šešiolika Lietuvos ir kitų šalių įmonių už šių suteiktas krovinių pervežimo paslaugas už beveik 145 tūkst. eurų (500 tūkst. litų) sumą.

Pasak valstybinį kaltinimą teisme palaikiusios prokurorės R.Mačiulaitienės, organizuotos grupės nariai per dvi kontroliuojamas ir realios ūkinės veiklos nevykdančias įmones gavo užsakymus pervežti krovinius, tačiau pasinaudodami trečios – taip pat fiktyvios įmonės vardu, krovinius užsakė pervežti kitoms Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos įmonėms.

Pastarosios įmonės direktore buvo įregistruota tuo metu nakvynės namuose gyvenusi asociali moteris. Įmonėms atlikus užsakytus krovinių pervežimus, o krovinių pervežimo užsakovams už tai atsiskaičius su minėtomis dvejomis nusikalstamos grupuotės narių valdomomis įmonėmis, pastarųjų sąskaitose gauti pinigai nedelsiant būdavo išgryninami ir padalinami tarp organizuotos grupės narių.

Pareigūnai nustatė, kad organizuotos grupuotės nariai, siekdami būti neatpažinti, neišaiškinti, dėl užsakymų pervežti krovinius minėtos trečiosios fiktyvios įmonės vardu sudarymo su nukentėjusių įmonių atstovais beveik visada bendravo tik telefonu, elektroniniu paštu, faksu ar „Skype“ programa, prisistatydami svetimais vardais, oficialiai neįsidarbinę minėtoje įmonėje.

Krovinių važtaraščiams ir kitai korespondencijai gauti įmonės, kurios vardu buvo užsakomos krovinių pervežimo paslaugos, buveinės adresas buvo įregistruotas kitoje vietoje.

Šiems organizuotiems nusikaltimams atskleisti prireikė itin didelių tarpusavyje koordinuotų prokurorų bei ekonominės policijos tyrėjų pastangų. Ieškant nusikalstamų veikų įkalčių ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikta daugiau kaip 30 kratų, išanalizuotas itin didelis telefoninių pokalbių kiekis.

Nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min