TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gudrūs sukčiai ar banko klaidos aukos?

Ūkio bankas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Ūkio bankas
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Gudri apgavystė, kliento godumas ar paprasčiausias darbuotojo žioplumas? Tokį nelengvą rebusą jau tris mėnesius bando išnarplioti teisėsaugininkai, tiriantys mįslingą valiutos keitimo operaciją, po kurios bankas pasigedo 16,6 tūkst. Lt.

Viskas prasidėjo gruodžio 4 d., kai į prekybos centre „Akropolis“ esantį Ūkio banko skyrių užėję du jaunuoliai paprašė į litus iškeisti apie 800 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų (apie 3,2 tūkst Lt). Iš banko klientai (kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo Rūta Kunauskaitė ir jos brolis M.K.), išėjo gerokai praturtėję – kišenėje turėdami apie 20 tūkst. Lt.

Į policiją atėjo pats

Susigriebę, kad bankui padaryta žala, jo darbuotojai kreipėsi į policiją. Pareigūnai paviešino stebėjimo kamerų užfiksuotus vaizdus, kuriuose matomi, kaip įtarta, sukčiavimo būdu didelę pinigų sumą pasisavinę jaunuoliai, ir paprašė visuomenės pagalbos atpažįstant juos.

Po kelių dienų į policiją kreipėsi pats dvyliktokas M.K. Jis tyrėjams aiškino esąs niekuo dėtas, nes tik palydėjęs savo Anglijoje gyvenančią seserį į banką, kuriame ji norėjo išsikeisti pinigus. Pinigų mergina neperskaičiavusi, todėl nepastebėjusi, kad išmokėta per didelė suma. Netrukus ji išvykusi atgal į užsienį. Ir tiek.

R.Kunauskaitės advokatės Kristinos Česnauskienės aiškinimu, ši istorija yra visiškas nesusipratimas ir nekaltų žmonių šmeižimas, nes dėl visko kalta klaidą padariusi banko darbuotoja.

Pinigus grąžino ne iš karto

Jei iš tiesų įvyko tik techninė klaida, nesusipratimas, tuomet ją buvo labai paprasta išspręsti – grąžinti 16,6 tūkst. Lt ir išsiskirti gražiuoju, dar sulaukus banko padėkos už sąžiningumą. Tačiau pinigai grąžinti tik sausio pabaigoje. Kodėl ne iš karto?

R.Kunauskaitės advokatės K.Česnauskienės aiškinimu, banko klaidą klientė pastebėjo tik grįžusi į Angliją, nes bankais ji pasitikėjo ir nematė reikalo iš karto perskaičiuoti pinigus. Tuomet mergina iš karto susisiekė su advokate, suteikė jai įgaliojimus tvarkyti reikalus, perdavė pinigus. Ir visa tai užtruko beveik du mėnesius.

„Aš jos vardu įnešiau pinigus, nes Rūta tebėra užsienyje. Bankas neturi jokių pretenzijų, jis tai paliudijo oficialiu raštu, kurį perdaviau tyrėjams. Bankas nepripažintas nukentėjusiuoju, todėl nematau nusikaltimo sudėties. Byla turi būti nutraukta“, – „15min“ sakė K.Česnauskienė.

Ji pabrėžė, kad ypač daug pergyvenimų ir įtampos patiria liudininko statusą turintis R.Kunauskaitės brolis.

Istorija miglota

Tačiau ne viskas šioje istorijoje taip aišku, kaip sako advokatė. Ar įmanoma nepastebėti, kad gavai kelis kartus didesnį pluoštą banknotų? Be to, atiduodamas pinigus, banko darbuotojas paprastai pasako sumą ir prieš kliento akis dar kartą ją perskaičiuoja.

Bylos tyrėjai „15min“ sakė: „Jei žmonės yra tikrai nekalti, kodėl tada atlygino padarytą žalą? Byla gali baigtis įvairiai. Jei bankas nepateiks civilinio ieškinio, tuomet galima ją nutraukti abipusiu susitarimu. Jei byla nebus nutraukta, tuomet į visus klausimus atsakys teismas.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min