Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 11d. 14:24

Gulintį žmogų žiauriai suspardžiusio Kėdainių policininko pasiteisinimas: „Siekiau apginti visuomenę“

Policijos reidas Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Policijos reidas Kaune

Penktadienį dėl viešosios tvarkos pažeidimo nuteistas 31-erių metų Kėdainių policininkas, nes ne tarnybos metu gatvėje užpuolė ir žiauriai sumušė žmogų. Pats pareigūnas nuo pat pradžių teisinosi, kad tik gynė save ir visuomenę, tačiau teismo nuomone, tokia versija turi mažai ką bendro su realybe.

Artemas Uvarovas 2019 m. birželio 16-ąją, apie 22 val., girtas Kėdainiuose po kavinėje kilusio konflikto, užpuolė žmogų.

Nukentėjusysis jau buvo išėjęs iš kavinės, kai iš nugaros pribėgęs policininkas jam trenkė į galvą. Nuo smūgio nukritusiam vyrui buvo suduota dar kartą.

Kitas žmogus dar bandė atitraukti užpuoliką, tačiau šis ištrūko ir suspardė gulintį žmogų – 5 kartus spyrė į galvą.

Kai įvykio vietoje pasirodė pareigūnai, jų akivaizdoje A.Uvarovas sudavė nukentėjusiajam dar vieną smūgį į veidą.

Teismas A.Uvarovas kaltu neprisipažino. Jis neneigė, kad žmogui trenkė 10 kartų, tačiau tvirtino, kad tik bandė neutralizuoti grėsmę.

„Jei būčiau pabėgęs, žmonės sakytų, kad buvo gi policininkas, kiti žmonės galėjo nukentėti, mane už tai gal net būtų nubaudę“, – teisinosi A.Uvarovas.

Teisme policininkas neneigė, kad spardė gulintį žmogų, bet ir tai, anot jo, buvo savigyna.

„Man buvo nesvarbu, kur spirti, stengiausi, kad jis gulėtų ir nesikeltų, kad nepaimtų kokių nuolaužų, mačiau, kad kažką rankomis graibė, ieškojo“, – pasakojo policininkas.

Teismas konstatavo, kad kaltinamojo smurtinė veika šiuo atveju nėra ir negali būti vertinama kaip būtinoji gintis

Išnagrinėjęs visą įvykio situaciją nuo pat pradžių, teismas nustatė, kad konfliktas kilo, kai nukentėjusysis nepadavė rankos kaltinamajam motyvuodamas, kad su policininku nesisveikins, kas lėmė kaltinamojo įsižeidimą, kaip tai nurodė liudytojai.

Teismas nuosprendyje išdėstė, kad A.Uvarovas, būdamas pareigūnu, privalėjo žinoti kaip elgtis tokio pobūdžio konfliktinėse situacijose, bet pasirinko veikti neteisėtai ir neteisėtu elgesiu toliau eskaluoti kilusį, tačiau jau nuslopusį konfliktą, viešoje vietoje pats aktyviai dalyvaudamas muštynėse, dėl kurių buvo pažeista visuomenės rimtis ir tvarka.

„Dėl abipusių muštynių kilo sumaištis ir chaosas, nukentėjęs buvo sužalotas, aplinkiniai asmenys buvo priversti sureaguoti į konfliktą, jautėsi nemaloniai, buvo kviečiamos specialios tarnybos, tai yra viešoje vietoje kaltinamasis įžūliu elgesiu pademonstravo nepagarbą aplinkiniams/aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį bei tvarką, padarydamas baigtą nusikaltimą.“ – rašoma teismo nuosprendyje.

Teismas A.Uvarovo aiškinimą, kad jis savo elgesiu siekė gintis pats ir apginti visuomenę, įvertino kaip deklaratyvų ir nepagrįstą, nes jis iš nugaros smūgiavo nueinančiam ir konflikte nebedalyvaujančiam nukentėjusiam, kai gintis nebuvo jokios būtinybės ir pagrindo.

Teismas, priimdamas nuosprendį, atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą, smurtą vartojo iš keršto. Asmuo dirba policijos pareigūnu, neteistas, 5 metų bėgyje tris kartus baustas administracinėmis nuobaudomis už KET pažeidimus.

„Kaltinamajam, kuris, teismo įsitikinimu, savo elgesiu, nors ir ne darbo metu, tačiau įvykio vietoje išsiviešinęs ir daugeliui asmenų, kaip tai matyti iš bylos medžiagos – žinomas kaip policininkas, pažeminusiam policijos pareigūno – kuriam ir ne darbo metu keliami aukštesni moraliniai reikalavimai – vardą, nepriklausomai nuo to, kad jis teisiamas pirmą kartą, negali būti skiriamos švelniausios bausmės (viešieji darbai ar bauda, jis nesumokėjęs ir paskutinės administracinės baudos)“ – nurodyta teismo nuosprendyje.

Pripažinęs A.Uvarovą kaltu, teismas jam skyrė galutinę 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant jį dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje.

Iš nuteistojo nukentėjusiajam priteista 400 Eur neturtinė žala, rašoma Kauno apylinkės teismo pranešime.

Pažymėtina, kad jis privalo be bausmės vykdančios institucijos žinios nekeisti institucijai nurodytos savo gyvenamosios vietos, vykdyti teismo nustatytą įpareigojimą, nustatyta tvarka atsiskaityti kaip vykdo įpareigojimą. Jeigu asmuo vengia atlikti laisvės apribojimo bausmę (nevykdo įpareigojimo), ši bausmė jam gali būti pakeista į su laisvės atėmimu susijusią bausmę.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmus.

Komentarai: 6

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min