Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvačių iš Vietnamo kelionę sustabdė muitinės pareigūnai

Egzotiška užpiltinė
Vilniaus teritorinės muitinės nuotr / Egzotiška užpiltinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę Vilniaus oro uoste atliekant keleivių, atvykusių iš Maskvos, bagažo patikrą piliečio V.Š. bagaže rasti 4 nedideli buteliukai, kuriuose užpiltos gelsvos spalvos skysčiu gražiai suraitytos puikavosi... nedidelės gyvatėlės.

Muitinės pareigūnai įtartinus buteliukus pastebėjo peršvietę bagažą introskopu – keleivių bagažo patikros įrenginiu. Kaip vėliau paaiškėjo, 54 m. lietuvis šias užpiltines atsivežė iš Vietnamo. Egzotiški suvenyrai sulaikyti įtarus, jog pažeidžiama CITES (Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos) konvencija.

Vilniaus teritorinės muitinės duomenimis, egzotiškose šalyse parduodami suvenyrai su laukinių gyvūnų ar augalų dalimis dažnai suvilioja turistus juos parsivežti namo kaip atsiminimą ar lauktuves, tačiau muitinė primena, jog tokioms prekėms vežti būtinas CITES leidimas, net jeigu jos buvo įsigytos oficialioje prekybos vietoje.

Toks leidimas reikalingas gabenant ne tik gyvates, bet ir kitus roplius, koralus, kriaukles, bet kokius daiktus, pagamintus iš laukinių gyvūnų ar jų dalių, taip pat CITES konvencijos saugomus augalus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Muitinė
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min