Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 2d. 16:11

Gyvenamosios vietos neturintis vyriškis, išprievartavęs jį pamaitinusią moterį, Kauno teismo sprendimu kalės beveik 7 metus

Kalėjimas
123rf.com nuotr. / Kalėjimas

​Šešerių metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausme nuteistas ir pavojingu recidyvistu pripažintas 45 m. Naujosios Akmenės gyventojas V.G. praėjusių metų balandį Kauno rajone apvogęs, sumušęs, seksualiai išprievartavęs ir pasikėsinęs išžaginti garbaus amžiaus moterį, kuri į jos sodybą atklydusiam nepažįstamajam parodė kelią, pakvietė į namus ir pavaišino.

Kaip rašoma Kauno apygardos prokuratūros pranešime, teismas taip pat patenkino nuo vyriškio nukentėjusios moters civilinį ieškinį ─ iš V.G. priteisė 50 tūkst. litų.

Praeityje V.G. buvo teistas septynis kartus dėl seksualinio prievartavimo, sunkaus sveikatos sutrikdymo, vagysčių.

Visuomenę sukrėtęs sunkus nusikaltimas įvykdytas 2013 m. balandžio 13 d., kai V.G. iš Naujosios Akmenės atvyko pas Kauno rajone, Drąseikių kaime, gyvenantį draugą. Atsikėlęs ryte nežinomoje vietoje, kur vartojo alkoholį su nepažįstamais asmenimis, užsuko į nukentėjusiosios sodybą paklausti kelio į Drąseikių kaimą.

Moteris, pagailėjusi varganai atrodančio vyriškio, pakvietė užeiti į vidų ir išgerti kavos, užkąsti. Taip pat pasiūlė maisto išsinešti. Jai einant į rūsį V.G. nusekė iš paskos. Rūsyje, vyriškis panaudojęs fizinį smurtą, moterį seksualiai išprievartavo ir pasikėsino išžaginti.

V.G. taip pat pavogė nukentėjusiosios dukrai priklausantį mobilųjį telefoną ir nedidelę sumą pinigų.

„Kaltinamojo atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Teismas nepripažįsta kaltinamojo prisipažinimo ar gailėjimosi dėl įvykdyto nusikaltimo, kadangi jo įvykdytos nusikalstamos veikos buvo išaiškintos bei jis sulaikytas netrukus po įvykdytų nusikaltimų piliečių bei teisėsaugos pastangomis“, ─ teismo sprendimą komentavo valstybinį kaltinimą teisme palaikiusi Kauno apylinkės prokuratūros Trečiojo skyriaus prokurorė Dalia Sabaliauskaitė.

Baudžiamasis kodeksas už padarytus seksualinius nusikaltimus numato laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų. 

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min