Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 3d. 13:59

​Gyventojai pasirūpino, kad ugniagesiai savaitgalį nenuobodžiautų: 155 gaisrai per tris paras

Įvykio vietoje
Egidijaus Vaičiulio nuotr. / Asociatyvinė iliustracija

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) apibendrino karščiausius praėjusio savaitgalio trijų parų (vasario 28 – kovo 2 d.) įvykius.

Praėjusį savaitgalį Lietuvoje kilo 155 gaisrai. Ugnis pasiglemžė 2 žmonių gyvybes ir 2 gyventojus traumavo. Ugniagesiai dar atliko 37 kitus gelbėjimo darbus ir išgelbėjo juose 2 piliečius.

Šeštadienio rytą Vilniaus rajono Nemėžio kaime užsidegė nustatinėjamo savininko vieno aukšto gyvenamasis namas. Gaisro metu išdegė kambarys, apdegė ir buvo išardyta dalis stogo dangos. Apgesinus liepsnas gaisravietėje buvo rastas stipriai apdegęs 39 metų vyro kūnas.

Nelaimės aplinkybės aiškinamos.

Šeštadienio vakarą Kaune, Aukštaičių gatvėje, taip pat užsiliepsnojo dviejų aukštų mūrinis gyvenamasis namas. Per gaisrą apdegė lova, išdegė grindys, trūko lango stiklo paketas, aprūko gyvenamosios patalpos. Lovoje buvo rasta žuvusi 65 metų namo šeimininkė. Gaisro priežastys irgi nustatinėjamos.

Šeštadienio naktį Trakų rajono Senųjų Trakų kaime užsidegė 3 ūkiniai pastatai. Ugnis sunaikino du mūrinius ir vieną medinį statinius, apdegė prie namo priblokuota veranda, tačiau nuo ugnies buvo išgelbėtas dviejų aukštų medinis gyvenamasis namas. Gesindamas gaisrą dar iki ugniagesių atvykimo rankas apdegė apie 60-ies metų vyras, kuris buvo perduotas iškviestiems medikams. Gaisro priežastys irgi tiriamos.

Dar vienas žmogus nukentėjo per gaisrą, kuris kilo sekmadienio rytą Panevėžyje, J. Basanavičiaus gatvėje. Čia užsidegė daugiabučio namo butas. Ugniagesiams atvykus į gaisro vietą, pro buto langus jau veržėsi dūmai. Kaimynai perspėjo, kad viduje yra žmogus, tačiau durų niekas neatidaro. Todėl durys buvo išlaužtos, o įėję į vidų ugniagesiai rado ir į lauką išnešė 49 metų buto šeimininką. Nukentėjusiam vyrui pagalbą suteikė atskubėję medikai. Gaisro metu sudegė lova, apdegė namų apyvokos daiktai, aprūko butas. Įvykis taip pat tiriamas.

Savaitgalį ugnis nusiaubė ir daugiau gyvenamųjų būstų. Štai sekmadienio naktį Pasvalio rajono Mikoliškio kaime užsiliepsnojo mūrinis vieno aukšto gyvenamasis namas su mansarda. Kai ugniagesiai atvyko į gaisro vietą, pastatas jau degė atvira liepsna. Per gaisrą nudegė pastato stogas, sudegė mansardoje buvę namų apyvokos daiktai, išdegė namo konstrukcijos.

Kitas namas tą naktį užsidegė Raseinių rajono Trankinių kaime. Ugniagesiams atvykus į įvykio vietą medinis pastatas jau skendėjo liepsnose. Gaisro metu taip pat nudegė namo stogas, išdegė vidus. Abiejų gaisrų priežastys nustatinėjamos.

Dar vienas gyvenamasis namas vakar popiet degė Klaipėdos rajono Pyktiškių kaime. Per gaisrą išdegė perdengimas, apdegė ir buvo apardytos medinės dailylentės kambaryje ir mansardoje. Įvykis tiriamas.

Taip pat vakar ryte Elektrėnų savivaldybės Kareivonių kaime gaisras kilo UAB „Boen Lietuva“ medienos apdirbimo įmonėje. Gaisro židinys buvo medžio apdirbimo cecho bunkeryje, kur užsidegė kūrenti skirtos atliekos. Per gaisrą apdegė apie 70 kub. metrų skiedrų.

Ankstyvas pavasaris jau išdžiovino Lietuvos laukus, o šalies gelbėtojai pastaruoju metu vis dažniau sulaukia skambučių apie deginamą sausą žolę. Štai ir šį savaitgalį ugniagesiai 70 kartų skubėjo gesinti gaisrų atvirose teritorijose. Ugnis tik šiuose gaisruose išdegino apie 90 ha žemės, tačiau už šių skaičių slypi dideli nuostoliai gamtai.

Laimė, dar išvengta gyventojų pastatų gaisrų. Primename, kad už žolės deginimą piliečiai gali būti nubausti nuo 200 iki 1000 litų bauda. Be to, gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, nepraeiti pro šalį, bet pasistengti juos užgesinti, nelaukiant kol liepsna išplis į didesnius plotus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min