Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 18d. 16:20

H.Daktaras įrodė, kad Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas nevykdė teismo sprendimų

Henrikas Daktaras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Teismas pripažino, kad Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo administracija privalėjo suteikti ilgalaikių pasimatymų galimybę H.Daktarui, ir už tai pastarajam priteisė 1000 eurų žalai atlyginti.

Kaip 15min praneša Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs nuteistojo iki gyvos galvos Henriko Daktaro ir Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo ginčą dėl ilgalaikių pasimatymų nesuteikimo, teismas iš dalies patenkino H.Daktaro skundą ir įpareigojo Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą suteikti jam ilgalaikius pasimatymus su sutuoktine bei priteisė 1 000 eurų neturtinei žalai atlyginti.

Teismo duomenimis, H.Daktaras prašė teismo panaikinti Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo (Lukiškių TI-K) 2016-11-10 bei Kalėjimų departamento 2016-12-15 raštus, kuriuose buvo atsisakyta suteikti jam ilgalaikį pasimatymą su sutuoktine Ramute Daktariene; įpareigoti Lukiškių TI-K tai padaryti ir priteisti iš atsakovės Lietuvos valstybės, atstovaujamos Lukiškių TI-K, 10 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Kaip skunde paaiškino H.Daktaras, Vilniaus apygardos administracinis teismas 2015-05-04 sprendimu skundo dalį (dėl nuo 2009-10-10 nesuteiktų ilgalaikių pasimatymų su sutuoktine) pripažino pagrįstu ir priteisė 1 000 Eur.

Toks sprendimas buvo iš dalies pakeistas Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2016-04-19 nutartimi – priteista neturtinė žala padidinta iki 2 000 Eur. Tačiau Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas atsisako vykdyti įsiteisėjusius teismo sprendimus.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs šią administracinę bylą, priėjo prie išvados, kad Lukiškių TI-K administracija privalo suteikti H.Daktarui galimybę įgyvendinti teisę į ilgalaikius pasimatymus su sutuoktine, ir įpareigojo Lukiškių TI-K tai padaryti.

Teismas pažymi, kad Lukiškių TI-K, nesuteikdama H.Daktarui teisės į ilgalaikį pasimatymą su savo sutuoktine, pažeidė Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 straipsnį, kuris įtvirtina, kad kiekvienas asmuo turi teisę į tai, kad būtų gerbiamas jo privatus ir šeimos gyvenimas.

Kadangi Lukiškių TI-K nevykdė įsiteisėjusių teismo sprendimų ir nepagrįstai apribojo pareiškėjo teisę į ilgalaikius pasimatymus su sutuoktine, yra pakankamas pagrindas konstatuoti neteisėtus veiksmus, todėl teismas H.Daktarui priteisė iš Lietuvos valstybės, atstovaujamos Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo, 1 000 eurų neturtinei žalai atlyginti.

Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui paduodant skundą šiam teismui arba per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min