Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 01 11, 15:56

H.Daktaro byla teismą turėtų pasiekti pavasariop

Daugiau kaip 30 nusikaltimų padarymu įtariamo ir šiuo metu suimto Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetu vadinamo Henriko Daktaro baudžiamoji byla teismą turėtų pasiekti pavasariop, teigia generalinis prokuroras Algimantas Valantinas.
Henrikas Daktaras išvedamas iš teismo po nutarties paskelbimo.
Henrikas Daktaras / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tuo metu kitų keturių įtariamųjų „daktarų“ gaujos narių byla jau perduota teismui, pirmadienį pranešė prokuratūra.

„Gruodžio mėnesį praktiškai visi (“daktarų" – BNS) grupės nariai nukeliavo į teismą, ir likęs vienas, nepasiekęs teismo, yra H.Daktaras (...). Aš manau, kad pavasariop ir jo byla pasieks teismą“, – interviu BNS sakė generalinis prokuroras.

H.Daktaras įtariamas Rimanto Ganusausko, Arvydo Vilčinsko ir Roberto Borcherto nužudymu itin žiauriai kankinant.

Taip pat jis įtariamas kartu su Egidijumi Abariumi 1993–2001 metais vadovavęs nusikalstamai grupuotei, ginklų sprogmenų ir šaudmenų neteisėtu laikymu, kėsinimusi nužudyti Raimundą Petraitį, įvairiais turto pagrobimais, prievartavimais, smurto naudojimu bei grasinimais.

H.Daktaras laikomas suimtas Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime.

Suėmimą 52 metų H.Daktarui teismas skyrė dar užpraėjusių metų gruodžio 24 dieną, tačiau tada „Henytė“ pasislėpė.

H.Daktaras sulaikytas Bulgarijoje, netoli Varnos miesto, pernai rugsėjo 4 dieną.

Jam gresia laisvės atėmimo bausmė iki gyvos galvos.

H.Daktaras iki šiol teistas penkis kartus.

Pirmadienį Generalinė prokuratūra pranešė, kad Vilniaus apygardos teismui buvo perduota baudžiamoji byla, kurioje dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis, dviejų žmonių nužudymo kaltinami penki asmenys.

Keturi kaltinamieji – buvusio „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo nariai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vienas iš kaltinamųjų V.S. 1993 metais neteisėtai įsigijo šaunamąjį ginklą ir šaudmenis. Kaltinamasis ketino tuoktis su mergina, tačiau ją po išsiskyrimo persekiojo buvęs draugas Arvydas Liutkus.

Kaltinamajam ir jo draugei sulaukus eilinių grasinimų, 1993-iųjų rudenį Kaune V.S., važiuodamas automobiliu su draugais, pamatė A.Liutkų. V.S. pasekė buvusį savo merginos draugą ir degalinėje jį nušovė. Žmogžudystei buvo panaudotas pistoletas „TT“.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro, kitą labai sunkų nusikaltimą „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo nariai padarė 2000 metais. Kaltinamojo Egidijaus Abariaus, kuris buvo vienas iš „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo lyderių, namuose pagalbiniu darbininku dirbo Edmundas Borodinas.

Kaltinamasis, gavęs duomenų, kad E.Borodinas netinkamai elgiasi su jo sūnumi, 2000 metų vasaros pabaigoje suorganizavo kitus „daktarų“ grupės narius jį nužudyti. Kaltinamieji A.S., R.Z. V.V. ir R.K., vykdydami E.Abariaus nurodymą, susitiko Kaune ir, aptarę nusikaltimo padarymo planą, pasiskirstė vaidmenis. Nužudę E.Borodiną, kaltinamieji jo kūną užkasė Kulautuvos girininkijos miške. E.Borodino palaikai buvo atrasti 2009 metų kovo mėnesį

Visi kaltinamieji, išskyrus R.K., ne kartą jau buvo teisti už anksčiau padarytus nusikaltimus. Jų atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstama veika buvo padaryta organizuotoje grupėje, tačiau V.S. ir V.V. prisipažino dėl padarytos nusikalstamos veikos, gailisi, aktyviai padėjo išaiškinti nusikaltimą ir jame dalyvavusius asmenis.

Vienas „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo lyderių kaltinamasis Egidijus Abarius buvo sulaikytas 2008 m. gruodžio mėnesį Suomijoje ir pagal Europos arešto orderį perduotas Lietuvos teisėsaugos pareigūnams.

Visiems kaltinamiesiems paskirtos kardomosios priemonės: nuo suėmimo iki dokumentų paėmimo ir rašytinio pasižadėjimo neišvykti.

Už šias nusikalstamas veikas Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 5 iki 12 metų.

Ši byla atskirta iš baudžiamosios bylos dėl šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ir sprogstamąja medžiaga ginkluoto „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo veiklos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min