TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

H.Daktaras po sulaikymo bandė žudytis ir gali būti nepakaltinamas - advokatas

Henrikas Daktaras Bulgarijoje buvo užsiauginęs plaukus ir barzdą
Kadrai iš Bulgarijos VRM filmuotos medžiagos / Henrikas Daktaras Bulgarijoje buvo užsiauginęs plaukus ir barzdą
Šaltinis: BNS
0
A A

Nuo Lietuvos teisėsaugos besislapsčiusį Kauno nusikaltėlių vadeivą Henriką Daktarą, pravarde „Henytė", ginantis advokatas antradienį Bulgarijos Varnos apeliaciniame teisme tvirtino, esą po sulaikymo įtariamasis bandė nusižudyti ir neva gali būti nepakaltinamas.

Tai BNS antradienį patvirtino Varnos apygardos ir apeliacinio teismo atstovė spaudai Elena Bangijeva.

Tačiau teismo šie gynybos argumentai neįtikino - Varnos teismas atmetė H.Daktaro skundą dėl suėmimo ir paliko jį suimtą tol, kol bus išspręstas klausimas dėl „Henytės" perdavimo Lietuvai. Tokiu būdu buvo paliktas galioti praėjusį antradienį priimtas Varnos apygardos teismo sprendimas jį suimti.

Ši apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

H.Daktaro gynėjas Branimiras Balačevas, pasak E.Bangijevos, teismo posėdyje, kuriame dalyvavo ir Kauno nusikaltėlių autoriteto žmona Ramutė, teigė, kad iš karto po to, kai buvo sulaikytas, H.Daktaras bandė žudytis.

Taip pat advokatas tikino, kad H.Daktaras turi rimtų psichikos problemų bei skundžiasi rimtais sveikatos sutrikimais, todėl jam turi būti atlikta medicininė ekspertizė, kuri leistų atsakyti, ar įtariamasis yra pakaltinamas.

B.Balačevas taipogi tvirtino, kad Kauno nusikaltėlių vadeiva dar nėra skaitęs Europos arešto orderio lietuvių kalba.

Anot atstovės spaudai, orderis į Bulgariją buvo atsiųstas anglų ir rusų kalbomis ir yra žinoma, kad pats H.Daktaras puikiai kalba rusiškai.

Prokurorai šiuos gynėjo argumentus atmetė, teigdami, kad medicininė ekspertizė yra nereikalinga, o H.Daktaras turi likti suimtas, nes jam inkriminuojami sunkūs nusikaltimai, už kuriuos gresia ilgi metai kalėjimo.

Praėjusį penktadienį Varnos miesto apygardos teismas priėmė nutartį, kuria leidžiama Lietuvai išduoti Kauno nusikaltėlių autoritetą Lietuvai.

Ši nutartis dėl H.Daktaro išdavimo Lietuvai per 5 darbo dienas taip pat gali būti apskųsta Varnos apeliaciniam teismui. Terminas apskundimui baigiasi trečiadienį.

Anot atstovės spaudai, antradienį apeliacinis skundas dėl išdavimo Lietuvai dar nebuvo paduotas, tačiau nėra abejojama, kad jis bus įteiktas teismui.

Jeigu skundas būtų paduotas, Varnos apeliacinis teismas per vieną arba dvi savaites turėtų nuspręsti, kada vyks teismo posėdis. Po šio posėdžio, pasak E.Bangijevos, apeliacinis teismas dar apie dvi savaites spręs, kokį verdiktą priimti.

Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetu vadinamas H.Daktaras, pravarde Henytė, Bulgarijoje sulaikytas rugsėjo 4 dieną.

Kaip pranešė Policijos departamentas, H.Daktarą sulaikė Bulgarijos kriminalinės policijos pareigūnai, pagal Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento pareigūnų pateiktą informaciją.

H.Daktaras sulaikytas atlikus kompleksą operatyvinių paieškos veiksmų, prisidedant Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Ispanijos ir Europolo pareigūnams. Aktyviai prie šių policinių priemonių prisidėjo ir Lietuvos policijos atašė Europole.

H.Daktarui buvo išduotas Europos arešto orderis.

H.Daktaro paieška buvo paskelbta šių metų vasarį.

Slapstydamasis Bulgarijoje H.Daktaras buvo gerokai pakeitęs savo išvaizdą. Praėjusį penktadienį apie 17 val. jis sulaikytas netoli Varnos miesto Lietuvos piliečiui priklausančiame name. Jį sulaikė Bulgarijos specialiosios policijos pajėgos.

Policijos departamento teigimu, „Henytė" yra pripažintas įtariamuoju Kauno „daktarų" nusikalstamo susivienijimo byloje, kurioje grupuotės nariai yra įtariami 1989-2005 metais įvykdę sunkių ir labai sunkių nusikaltimų: nužudymų, pasikėsinimų nužudyti, plėšimų, turto prievartavimų.

Anot žiniasklaidos pranešimų, 2008 metų gruodį kriminalinės policijos pareigūnai nusprendė smogti „daktarų" gaujos veteranams, tačiau H.Daktaras paskutinę akimirką netikėtai dingo.

Tuo metu dešiniąja H.Daktaro ranka laikytas Vidmantas Gudzinskas, pravarde Guzas, ir buvęs „daktarų" gaujos smogikas Ramūnas Stanionis, pravarde Morda, atsidūrė už grotų.

Šiuo metu pagrindiniai šio nusikalstamo susivienijimo nariai sulaikyti ar suimti.

H. Daktaras teistas penkis kartus. Pirmąsyk už grotų jis atsidūrė būdamas 19 metų.

Viena garsiausių Lietuvos nusikalstamų grupuočių Kauno „daktarai" susikūrė 1978 metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min