Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 19d. 17:36

Henrikas Daktaras apskundė teismo sprendimą jį suimti trims mėnesiams

Henrikas Daktaras išvedamas iš teismo po nutarties paskelbimo.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Henrikas Daktaras išvedamas iš teismo po nutarties paskelbimo.

Iš Bulgarijos į Lietuvą prieš porą savaičių parskraidintas Henrikas Daktaras apskundė Vilniaus miesto 1-ojo teismo sprendimą suimti jį trims mėnesiams, skelbia „Lietuvos ryto“ televizija.

Pasak „Lietuvos ryto“ televizijos pranešimo, H.Daktaro advokatas Kristupas Ašmys teigia, kad maždaug pusė pareikštų įtarimų yra nesuprantami. Pasak advokato, vienu metu Henytė sėdėjo kalėjime, todėl niekaip negalėjo įvykdyti inkriminuojamų nusikalstamų veikų.

Advokatas taip pat tvirtino, kad H.Daktarui būtų galima skirti švelnesnę kardomąją priemonę.

H.Daktaras į Lietuvą KOP lėktuvu slapta buvo parskraidintas spalio 9 d. Kitą dieną teismas jį leido suimti trims mėnesiams.

H.Daktaro paieška buvo paskelbta šių metų vasarį. Jis įtariamas daugybe sunkių nusikaltimų, tarp jų – ir nužudymais. Kai policija nusprendė Henytę sulaikyti, jis jau buvo dingęs.

H.Daktaras sučiuptas rugsėjo 4 dieną per tarptautinę operaciją Bulgarijoje. Jis buvo sunkiai atpažįstamas – Henytė buvo užsiauginęs barzdą ir ilgus plaukus.

Varnos teismas, remdamasis mūsų šalies Generalinės prokuratūros išduotu tarptautiniu arešto orderiu, H.Daktarą nusprendė išduoti Lietuvai. Henytė skundė šį sprendimą, tačiau skundai buvo atmesti.

Policijos departamento teigimu, Henytė yra pripažintas įtariamuoju Daktarų nusikalstamo susivienijimo byloje, kurios grupuotės nariai įtariami 1989–2005 metais įvykdę sunkių ir labai sunkių nusikaltimų: nužudymų, pasikėsinimų nužudyti, plėšimų, turto prievartavimų.

Šiuo metu pagrindiniai šio nusikalstamo susivienijimo nariai sulaikyti ar suimti.

H.Daktaras teistas penkis kartus. Pirmąsyk už grotų jis atsidūrė būdamas 19 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min